אלון חסן וה"השלכות משפטיות וחברתיות קשות"הפרקליטות הגישה השבוע לבית המשפט העליון את הערעור נגד זיכויו של אלון חסן, יו"ר ועד העובדים לשעבר בנמל אשדוד. לטענתה, הוא פעל בניגוד עניינים כשקידם לכאורה אינטרסים כלכליים זרים

צילום: יאיר הרוש

"המסר הנורמטיבי שהמשיבים וכלל הציבור נותרים עימו הוא שמותר לעובד ציבור לפעול ולהימצא במצב של ניגוד עניינים בין טובת תפקידו הציבורי לטובתו האישית או לטובתם של מקורביו". כך פתחה פרקליטות המדינה את הערעור שהגישה השבוע נגד זיכויו של יו"ר ועד העובדים לשעבר בנמל אשדוד, אלון חסן. לטענת הפרקליטות, להותרת הזיכוי של בית המשפט המחוזי בבאר שבע יהיו "השלכות משפטיות וחברתיות קשות".

כזכור, בחודש מרס השנה זוכה חסן מכל האישומים שהוגשו נגדו וייחסו לו עבירות של מרמה, הפרת אמונים של עובד ציבור, שוחד וסחיטה באיומים. האישומים נגד חסן התייחסו לתקופה שבה נחשב לאיש החזק בנמל, מתוקף תפקידו כיו"ר ועד העובדים. חסן הואשם בין היתר בקידום האינטרסים הכלכליים של חברת דנה לוגיסטיקה, שסיפקה שירותים לנמל ובה שימש בן דודו וחברו הקרוב דוד חסן כמנהל בכיר. באותה פרשה הואשמו גם מנכ"ל הנמל לשעבר שוקי סגיס, בן הדוד דוד חסן והבעלים של חברת דנה לוגיסטיקה, האחים יניב ואורי בלטר. האחים בלטר חתמו על עסקת טיעון עם הפרקליטות ולא עמדו למשפט, ואילו סגיס ואלון ודוד חסן נשפטו ונמצאו זכאים על ידי בית המשפט המחוזי בבאר שבע.

בחודש מאי הודיעה הפרקליטות כי תערער על החלטת בית המשפט, והשבוע הוגש הערעור, בו נימקו עורכי הדין מטעם המדינה מדוע לדעתם זיכויו של חסן היה מוטעה לכאורה. הפרקליטות בחרה לערער רק על שני סעיפים מתוך הארבעה בהם זוכה חסן: הפרת אמונים של עובד ציבור ומרמה. הפרקליטות לא ערערה על זיכויו מאישומי שוחד וסחיטה באיומים. כמו כן המדינה לא ערערה על הזיכוי של המנכ"ל לשעבר סגיס.  

בערעור טענה המדינה כי בחלק מהאישומים המיוחסים לחסן קיימת "פגיעה באמון הציבור ובטוהר המידות כתוצאה מהתנהלותו". הפרקליטות התנגדה לקביעתו של בית המשפט המחוזי לפיה מעשיו של חסן לא חוצים את הרף הנדרש לצורך הרשעה בפלילים.

כחיזוק לטענותיה הזכירה הפרקליטות כי האחים בלטר, שהואשמו יחד עם חסן בעבירות דומות, הודו במרבית האישומים שיוחסו להם במסגרת הסדר טיעון. 

בערעור נטען כי "פעולותיו של אלון חסן מקיימות עבירה של מרמה והפרת אמונים, שכן הוא פעל מתוך ניגוד עניינים בין תפקידו הציבורי לאינטרסים של חברת דנה לוגיסטיקה. הפן המחמיר הנוסף, בגינו עולים מעשיו של אלון חסן כדי עבירה של מרמה והפרת אמונים, טמון בשילוב עוצמת ניגוד העניינים וקרבתו הרבה לחברת דנה, יחד עם מעמדו בנמל וכוח השפעתו העצום. לכך ניתן להוסיף את הרווחים הגדולים שהפיקה חברת דנה בתוך פרק זמן קצר".

הפרקליטות התייחסה לביקורת שהעביר בית המשפט המחוזי על ההחלטה להגיש את כתבי האישום, וציינה: "העובדה שבית המשפט בחר שלא להאמין לחלק מהעדים, או בחר להעדיף את גרסתם בעדות על פני עדותם במשטרה, אין משמעה שכתב האישום התבסס על 'שמועות' או הדיף 'ריח לא טוב'".

אלון חסן סירב להגיב לידיעה. 

הכתבה המלאה ביום שישי בידיעות אשדוד

 
setImageBanner('426aa115-f546-418e-b8c0-04ca476bfa47','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה