"עוקץ הפרזידנט": נוכלים שפעלו מיאכטה באשדוד ודירה בנתניה עקצו מיליוני אירו מארגונים בצרפתיותר מ-10 מיליון אירו הצליחו להוציא שלושה נוכלים שפעלו מיאכטה במרינה באשדוד ודירה בנתניה. השלושה התחזו לגורמים בממשל הצרפתי, ותוך הבטחה לפעול לשחרור אזרחי צרפת שנפלו בשבי דאעש, הצליחו להוציא במרמה את הכספים מארגונים בצרפת

היאכטה שממנה פעלו הנוכלים

שלושה נוכלים ישראליים נעצרו על ידי חוקרי יחידת לה"ב 433, שפעלה בתקופה האחרונה ביחד עם משטרת צרפת על מנת ללכוד את החבורה. הסיפור נחשף הבוקר לראשונה על ידי אלי סניור בידיעות אחרונות.

העצורים, כך  על פי החשד, פעלו מיאכטה שעוגנת במרינה באשדוד ומדירה בנתניה. עד כה נעצרו שלושה מאנשי הכנופייה, שהצליחו להפיל בפח ארגונים בצרפת בתואנה שהם מנסים להביא לשחרור חיילים צרפתים שנפלו בשבי דאעש בסוריה ובמלחמה במאלי, תוך שהם מתחזים לשר החוץ ולשר הביטחון של צרפת. בדרך זו הם הוציאו במרמה סכום של כ-10 מיליון אירו.

ביחידת לה"ב 433 פתחו כאמור בחקירה בעקבות פניית משטרת צרפת - ושם הקוד לחקירה: "עוקץ הפרזידנט". על פי המידע שאספו הצרפתים, בחודשים האחרונים נפלו מספר ארגונים ועמותות קורבן לתרמית, שגרמה להם להוציא מיליוני אירו, כל אחד, לטובת "שחרור" החיילים הצרפתים משבי ארגוני הטרור. הצרפתים הצליחו לזהות כי בסיס הפעילות של מבצעי ההונאה הוא בישראל, אבל לא ידעו לזהות את חברי הכנופייה.

שלושת החשודים, בעלי אזרחות צרפתית וישראלית, שכרו מספר דירות בנתניה, ומחזיקים ברשותם גם יאכטה בנמל אשדוד. כאשר החלו לעקוב אחריהם התברר כי השלושה ביצעו הונאה מושלמת, תוך שהם פורטים על עצב רגיש בחברה הצרפתית: גורלם של החיילים שנפלו בשבי ארגוני טרור.

השיטה עבדה באופן מושלם. לראשי הארגונים נאמר כי בגלל החשש של ממשלת צרפת לקיים דיאלוג ישיר עם ארגוני טרור ולשלם להם דמי כופר - הם פנו אליהם על מנת שהם יעבירו את הכסף לחוטפים. בזה אחר זה נפלו בפח ארגונים שונים בצרפת, ועד שהתברר כי מדובר בהונאה, הצליחו הנוכלים לגרוף 10 מיליון אירו. "אתם מצילים חיי אדם, אבל חשוב לשמור על דיסקרטיות מלאה", הזהירו המתחזים. הם גם הבטיחו להחזיר את הכסף לארגון זמן קצר לאחר שהסכום המבוקש יועבר לחשבונות החוטפים בחו"ל.

בסוף השבוע נערכה פשיטה על דירה ברחוב דוד המלך בנתניה, ונעצרו שלושה מחברי הכנופייה בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובהלבנת הון. בדירה נמצאו מחשבים ומסמכים מזויפים שקשרו את השלושה להונאה. פשיטה נוספת נערכה על היאכטה שעגנה בנמל אשדוד.

 
setImageBanner('6682f1d4-1b2f-4074-86cc-6bcc910a2b02','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה