לכל הסקרנים בנינו - כמה אפשר להרוויח מדוכן פלאפל, כמה מדוכן פיצה ומי יותר רווחי?

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('f5d7d876-088b-477f-b4c8-cd111ebf32c7','/dyncontent/2022/6/1/fe89fdd5-48b6-4b1b-8ca4-10caa75cbc5c.jpg',14734,'אפיקים אייטם כתבה ',525,78,true,20608,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('f5d7d876-088b-477f-b4c8-cd111ebf32c7','/dyncontent/2022/2/16/1fe9d07e-0a57-4aa9-b7c5-da1ce8b516b5.gif',13859,'דימרי הרמוני אייטם כתבה',525,78,true,20608,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('f5d7d876-088b-477f-b4c8-cd111ebf32c7','/dyncontent/2022/4/27/91291c2e-a624-470a-ab8f-71e8c9c9c1a2.jpg',14014,'אילבן אייטם כתבה ',525,78,true,20608,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('f5d7d876-088b-477f-b4c8-cd111ebf32c7','/dyncontent/2022/6/13/abd5b809-8582-402e-a06c-1641591436ee.jpg',14775,'נמל אייטם כתבה ',525,78,true,20608,'Image','');},15]]);})

כמה עולה להכין מנת פלאפל, כמה עולה להכין מגש פיצה - כמה צריך למכור כדי לקחת הביתה 20 אלף שקל נטו ויותר?
כמה פעמים עשינו בין החבר'ה את החישובים האלו אבל לא היה מי שייתן חוות דעת אמתית ? כל התשובות לשאלות שסקרנו אתכם - בכתבה שהכנו לכם באשדוד נט

פלאפל או פיצה?

דוכן פלאפל

עלות מנת פלאפל לבעל הדוכן היא 9 שקלים - פיתה איכותית וחזקה שלא מתפרקת (לא מהסופר) עולה לדוכן  1.5 שקל (כולל בלאי), וכל כדור מעט פחות משקל.

חמישה/ שישה כדורים זה חמישה שקלים, ועוד 2 שקלים על טחינה וסלטים. בסך הכל 9-8 שקלים - כולל מע"מ".

אם הדוכן מוכר אותה ב20 שקלים, יש לו רווח של 11-10 שקל... אם בעל הדוכן מומחה בהכנת פיתות והוא גם מאוד יעיל, הוא יכול להוזיל את העלויות ולהגיע לרווח של עד 12 שקלים למנה, אבל תמיד יש בלתי צפויות, אז בואו נחשב לפי 11 שקל רווח.

מכאן בעל הדוכן צריך לשלם את כל ההוצאות מסביב – שכר דירה, חשמל, מים, ארנונה, משכורות לעובדים וכו'.

מה שמשתנה בין מיקום למיקום ובין עיר לעיר זה מחיר השכירות – לדוכן פלאפל צריך כ40 מטר. בתל אביב יכול לעלות גם 30 אלף שקל באשדוד גם 10 אלף שקל, יש ערים שאפשר גם ב5 אלף שקל וכמובן אפשר להשיג שכירויות זולות הרבה יותר באשדוד ותל אביב אבל עם פוטנציאל תנועה נמוך יותר שכמובן משפיע על כמות המכירות.

פלאפל

כמה מנות צריך למכור כדי לכסות את כל ההוצאות מסביב?

דוכן פלאפל שמעסיק 3- 4 עובדים במיקום אסטרטגי, אמור למכור ל 300-200 לקוחות בממוצע ביום (קחו בחשבון שישי ומוצ"ש שמוכרים פחות).

כדי לשלם את ההוצאות מסביב, צריך בעל דוכן שהוא לא סופר מקצוען ביעילות של העלויות) לעשות 4,000-3,000 שקל ביום, או 90 אלף שקל בחודש (מ90 אלף תורידו את עלות החומרים - נשאר כ 47000 שקל שאיתם צריך לכסות את העלויות).

אם נחשב 3,500 שקל ביום, לחלק ל-20 שקל למנה. זה אומר שצריך למכור 170 מנות ביום כדי להתחיל להרוויח.

לפי חישוב של 11 שקל רווח למנה - רק מהמנה ה-171 ביום, מתחילים לכסות את כל העלויות מסביב ומכאן רק מתחילים להרוויח באמת - 11 שקל למנה (לאחר הניכוי של הוצאות עלות המנה).

אם למשל מוכרים  300-250 מנות ביום, הרווח  הוא כ 1,500-1,000 שקל ביום.... לפי כ 25 ימי עבודה מלאים -  זה פחות או יותר משאיר משכורת חמודה של כ 30 אלף שקל ברוטו שזה פחות או יותר 20 אלף שקל נטו.

השתיה יכולה להוסיף  עוד רווחים (לא משמעותיים), בעיקר אם מזמינים לימונדה (שעולה לעסק רק 1 שקל) היא הרבה יותר רווחית מקולה למשל שעולה לעסק כ 4 שקל.

אבל כדי למכור מאות מנות ביום, צריך קודם כל שהפלאפל יהיה טעים ולא פחות חשוב - למצוא מיקום מעולה ומיקום כזה עולה שכירות בהתאם.

פיצה

דוכן פיצה 

פיצה עולה להכין כ 10-9 שקלים למגש:

300 גרם בצק, 200 גרם מוצרלה ועוד קצת תוספות. זאת עלות של בערך 10 שקלים לפיצה בקוטר 28 ס"מ, קצת יותר קטנה ממשפחתית.

200 גרם מוצרלה עולהכ 7-6 שקל . מוצרלה מגוררת של גד עולה 45 שקל לק"ג (שזה כבר 9 שקל למגש).

ק"ג בצק מוכן של פיצה יכול לעלות בין 3 שקלים ל-7 שקלים. תלוי אם אתה מכין את הבצק לבד, או קונה מוכן, משתמש בקמח לבן רגיל או קמח מאיטליה ביבוא אישי (וזה בין 1ל 2.5 שקל למגש).מכאן שמגש פיצה פשוט עולה כ 8 שקל ואילו יוקרתי יכול להגיע ל 13 שקל למגש.

היום נעים מגשי הפיצה בין -55-35 שקל למגש (תלוי איפה ותלוי בתחרות) ויש אפילו שיורדים גם עד ל 25 שקל.

כדי לכסות את העלויות מסביב של הפיצה צריך  למכור כ60 מגשים ביום לפי רווחיות של כ 30 שקל למגש.  זה בהנחה שעושים את הבצק לבד וקונים גבינה בזול.

אם פיצרייה עושה מחזור של 70-60 אלף שקל בחודש (כ50 מגשים ביום). הבעלים יכול לקחת הביתה 30-20 אלף שקל, אחרי מיסים.

למה יותר קל להתפרנס מפיצה מאשר מפלאפל?

מגש פיצה עולה כמו מנת פלאפל, רק שאת המגש מוכרים בממוצע כפי 2 מהפלאפל.

בפיצרייה קטנה מספיק עובד אחד או שניים,

השכירות בדרך כלל נמוכה יותר מאשר שכירות של דוכן פלאפל בגלל המיקום ואפשרויות המשלוחים.

הפיצה עובדת גם במוצ"ש ופלאפל פחות כלומר 30 יום בחודש בממוצע.

מתכון פיצה טעימה קל הרבה יותר להשיג מאשר מתכון פלאפל איכותי.

לעומת זאת להקים דוכן פיצה עולה יותר מאשר דוכן פלאפל:

 דוכן פיצה יכול לעלות 200-150 אלף שקל, אבל זה תלוי כמה רוצים להשקיע ומה הגודל של החנות. חנות גדולה ומושקעת יותר יכולה לעלות גם כפול.

 

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('cb705ae6-d62f-4356-b4aa-613125ed6896','/dyncontent/2022/6/23/887b7e47-4249-452c-9b92-20af599f10ef.jpg',14815,'האוניברסיטה אייטם כתבה ',525,78,true,20610,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('cb705ae6-d62f-4356-b4aa-613125ed6896','/dyncontent/2022/6/30/0bf29157-a22e-47c0-bb89-76c2d78b710c.gif',14859,'ביג אייטם כתבה ',525,78,true,20610,'Image','');},15]]);})
 
$(function(){setImageBanner('2b1e2eb3-be04-4e30-8607-a0a2968b88bc','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'אייטם אירועים 525-60',525,78,false,19242,'Image','');})
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה