שר האוצר וראש העיר חוגגים את השכונה החדשהשר האוצר, משה כחלון, ראש מטה הדיור, זאב בילסקי, וראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, חגגו ביום רביעי את טקס הנחת אבן הפינה לשכונת הענק "פארק לכיש" באשדוד.
אולם בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע פסק שיש להחזיר את התוכנית לוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) לדיון מחודש, עקב היעדר בדיקות מספיקות בדבר קרבתה של השכונה לחומרים מסוכנים.

 שכונת פארק לכיש  אושרה בהליך מזורז, לבניית  כ-3,100 יחידות דיור, מסחר, תעסוקה וקריית ספורט, בין הסטאר סנטר לנמל אשדוד. אך נגד התוכנית הוגשו עתירות על ידי התאחדות התעשיינים וחברות נמלי ישראל ונמל אשדוד.הדמיית השכונה החדשה

בית המשפט העיר כי "ההחלטה לאשר את התוכנית ולדחות את התנגדויות העותרים, בהיעדר תשתית עובדתית מלאה באשר לסיכונים העלולים לנבוע מפעילות הנמל, ואף ללא התייחסות להרחבה הצפויה של פעילות הנמל ואזור התעשייה בעתיד – מהווה חריגה ממתחם הסבירות. יש לבטל את החלטת הוותמ"ל, ולהחזיר אליה את הסוגיה לדיון מחדש".

במקביל דחה בית המשפט את יתר טענות העותרים, על ריח, איכות אוויר ורעש.

כך צילמנו בשבוע שעבר פליטת עשן מטורבינה של תחנת הכוח באשדוד:

במכתב ששלח נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, לשר האוצר הוא כותב: "נבקש לקבל מכם הבהרה חד משמעית כי לא ייעשו כל פעולות בנייה ו/או שיווק מגרשים בשכונת פארק לכיש, על מנת למנוע את הצורך לנקוט בהליכי אכיפה של פסק הדין".

תגובת משרד האוצר:
"המדינה מכבדת את החלטת בית המשפט. המדינה לומדת את ההחלטה ובוחנת את האפשרויות".

תגובת עיריית אשדוד:
"ההחלטה על הטקס התקבלה קודם להחלטת בית המשפט. מרבית הטיעונים נדחו, פרט לטענה אחת שהועברה לדיון חוזר בוותמ"ל. שר התחבורה, שר האוצר, ראש העירייה, מנכ"ל רמ"י ויו"ר נמלי ישראל נמצאים לקראת פתרון מקצועי המוסכם על כלל הצדדים".

תגובת רשות מקרקעי ישראל:
"התוכנית אושרה על ידי רשויות התכנון והוחזרה לוותמ"ל לטיפול בענייני איכות סביבה. ההכנות למכרז בשלבים מתקדמים, ולאחר שהוותמ"ל ישוב ויאשרר את התוכנית נצא לדרך".

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]