מהי התפילה שלך?התפילה שלי הינה חלק בלתי ניפרד מחיי. חלק מכונן בזהות שלי; נוף ילדותי וחיי הבוגרים. דרכה אני מבטאת את מהוויי נפשי, חולשותיי, כוחותיי, משאלותיי ותודותיי. היא לא מתקיימת בבית הכנסת עם מתפללים, שליח ציבור או בעזרת נשים. אין לה שעות או זמנים; היא שגורה בפי בכל שעות היממה, כשאני נוסעת ברכב, עושה קניות, בעבודה, מבלה עם חברות או בפעילות גופנית

מהי התפילה שלך?

את התפילה שלי אני לא מדקלמת מסידור. אין לה סדר מיוחד או ניסוח ספיציפי. היא תפילה מהנשמה שלי לחבר הכי טוב שלי. מעין דו שיח; שפה שמובנת רק לנו; זוהי התפילה שלי מול האלוהים שלי!

התפילה שלי בכוחה לשנות ולשפר את מציאות חיי, היא נותנת ביטוי לרגשות שלי, מרגוע לנשמה ומזור לגופי. היא התשובות לכל שאלותיי והתלבטויותיי; מכוונת אותי בכל צומת דרכים שאליה אני מגיעה. היא הכלי שלי להתבוננות פנימית וליצירת תובנות מעשיות בחיי.

מהי תפילה?

setImageBanner('5cbaa921-86fb-4e00-85ee-9d33658d1610','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',510,80,false,26186);

תפילה=בקשה-היא ביטוי של הנפש. היא מכילה עוצמה אדירה שיכולה לחבר כל אחד לאלוהים שלו כפי שנתפס על ידו. היא האפשרות שניתנה לאדם לבקש מהאלוהים שלו שימלא את משאלותיו או שיושיעו בעת צרה. על כן חלק ניכר מהתפילה מורכב מבקשות בכל תחומי החיים ומדברי תודה ושבח על הבקשות שנתמלאו. וכך ביארו חז"ל את הפסוק: "איזוהי עבודה שבלב - זו תפילה."

מטרת התפילה הינה לקרב ולהתבונן איש איש אל האלוקים שלו השוכן בקרבנו. בעקבות פעולת התפילה הגוף והנשמה עוברים תהליך חדש הן במבנה הפיזי והן ברמה המנטלית המודעת והלא מודעת. משהו משתחרר ונירגע בתוכנו מעין השלמה פנימית שלנו עם עצמינו.

בעזרת התפילה אנחנו מקבלים מוטיבציה וכח פנימי להגשים את בקשותינו ומשאלותינו. לא בכדי יש הרואים בתפילה כלי לשינוי תודעתו של האדם אשר ביכולתו שלו לשנות ולהושיע את עצמו מעצם התפילה והתחינה.

חשוב לציין כי מעשה התפילה הינו דינאמי, אינדיבידואלי המשתנה מאדם לאדם ונקבע לפי השקפת עולמו, תפיסת חייו ואמונתו. יש הרואים בתפילה כפעולה דתית ויש הרואים בתפילה ככלי רוחני ויחודי לצינור להפגת דאגות, להעברת רגשות, תודות ובקשות ליקום.

כוחה של התפילה:

התפילה מתארת שיקוף להלך הרוח הפנימי המתחולל בתוכנו. השיקוף מתאר את האלוהים ושלמות הפנימית של כל אדם ואדם. כל מה שבחוץ הוא ביטוי למה שקורה בתוכנו; דומה מאוד לעקרון "דומה מושך דומה" המתאר כיצד אנרגיה היוצאת מאתנו חוזרת אלינו חזרה. לדוגמא כשאנו יוצרים בקשה, תחינה ותודה אנו משדרים אנרגיה מתוכנו החוצה, היא נקלטת אצל הדומה/ זהה וחוזרת אלינו תוך כדי שהיא מעצימה את עוצמת התפילה ששודרה.

עולמנו הפנימי הוא כפי שאנו תופסים אותו, אותה תמונת ראי שהיא בבחינת תפילותינו, הם כאמור השתקפותן של מחשבותינו ותפיסותינו. אם נתפלל ונבקש בקשות ומחשבות בעלות רגש גבוה, מציאות גבוהה תימשך אלינו בחזרה; על כן תפילות הם שלנו ובשבילנו ובכוחם לחולל ניסים במציאות היום יומית שלנו.

חגית כהן- מנטורית לצמיחה 054-4617146

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה