כחלק מתוכנית האימונים השנתית תחנה אזורית אשדוד מקיימת תרגילים משותפים עם גורמים רבים במרחב, אחד מהגורמים הוא נמל אשדוד. על תחנת אשדוד והעומד בראשה, מוטלת האחריות להכין את הכוח והאמצעים הנחוצים להתמודדות עם אתגרים אלה לחימה בשריפות בכלי שייט, חילוצים מיוחדים - ממנופים/קונסטרוקציות, התמודדות עם אירועי חומרים מסוכנים, חילוצים מתאונות, וכל זאת על מנת להציל חיים ולצמצם נזקים.

התרחישים כללו התמודדות עם שריפה בכלי שייט והצורך בחילוץ לכודים מתוכו, במקביל התמודדות עם אירוע של חומרים מסוכנים בשטח הנמל. נבחנו תורות לחימה חדשות ואמצעים חדשים שהוכיחו עצמם כיעילים באירועים מסוג זה. בתרגיל הוקם חפ"ק הכלל את כל גורמי החוץ הנחוצים ) משטרה, מד"א, איכות הסביבה, צוותי חירום של הנמל, ועוד( כאשר גם רמת החבירה בין הגורמים נבחנה. צוות החירום של הנמל לקח גם הוא חלק בתרגיל וזאת כגורם מקצועי ומסייע לתחנת אשדוד.

אפשר לומר כי התרגיל היה ממצא וכלל אנשי בקרה ובטיחות רבים, זאת כדי להפיק את המיטב מהתרגיל ויחד עם זאת לשמור על רמת בטיחות מקסימלית.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]