השופטת עדי אייזדופרבכתב האישום נגד בעל הדירה בטענה כי דירתו  פוצלה לשתי יחידות נפרדות., הכחיש הנאשם את האשמה וטען שכך רכש את הדירה ב-2010: שני חדרי מקלחת, מטבח, נקודת גז ושעון חשמל לא פעיל.

ייתכן שהדיירת הקודמת ששכרה את הדירה הפעילה שם עסק וביצעה את השינויים. על כל פנים לא מדובר בדירה מפוצלת שכן קיים מעבר חופשי בין "היחידות" שהמדינה טוענת להן.

בנוסף סיפר הנאשם שהשכיר את הדירה לעובד זר, ובדיעבד גילה כי התגוררו בה כמה אנשים, וכלל הנראה שכן שלא היה שבע רצון מהעניין הגיש נגדו תלונה על בנייה לא חוקית לכאורה.

הפקח מטעם עיריית אשדוד ציין שכשביקר בדירה לא יכול היה לעבור ולגשת ליחידה הנוספת, שהכניסה אליה היא מדלת אחורית. הוא סיפר כי שוחח עם השוכר שאמר שבצד השני גרה בכלל משפחה אחרת.

מפקח בנייה מטעם העירייה הוסיף שהגיע בעקבות תלונה שקיבל במוקד, וכשהגיע לדירה הבחין בצינורות ביוב המחוברים לשני שירותים, דלת אחורית ובלוני גז, המעידים על פיצול.

 השופטת עדי אייזדורפר החליטה לזכות את הנאשם מהעבירות המיוחסות לו בטענה שהמדינה לא הביאה אף ראייה שסתרה את טענותיו שלפיהן כך רכש את הדירה.

למרות שעדויות הפקחים היו סבירות, הם לא הספיקו כדי להוכיח את ביצוע העבירות ברף הנדרש.

כך למשל, המחיצה שלגרסתם יוצרת הפרדה בין שתי היחידות כלל לא צולמה אף שזהו סלע המחלוקת בין הצדדים.

עדות הנאשם עוררה בשופטת אמון רב. היא ציינה שהוא העיד בפתיחות, ומסר מידע גם כשזה לא שירת את האינטרס שלו, כמו למשל שהיו בדירה שני חדרי מקלחת בניגוד להיתר.

לאור כל זאת זוכה הנאשם מעבירת הבנייה ללא היתר ומעבירת השימוש ללא היתר.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]