הפרקליטות הודיעה לבית המשפט העליון כי היא מתנגדת לבקשת הרב יאשיהו פינטו להגיש במסגרת הליך הערעור את העדויות שמסר במשטרה ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה המנוח, תת-ניצב אפרים ברכה.

כפי שפרסמנו, סנגוריו של פינטו מבקשים להגיש ערעור על עונשו – שנת מאסר בפועל - שנגזר עליו בהסדר טיעון לאחר שהורשע במתן שוחד לברכה ושיבוש הליכי משפט.

הם מבקשים כעת  להגיש לבית המשפט העליון ראיות חדשות שהתגלו ולא היו ברשותם קודם לכן במסגרת ההליך בבית המשפט המחוזי, ראיות שלטענתם יש בהן כדי להעיד שהכסף שהעביר הרב לברכה לא היו בבחינת שוחד

מדובר בעדויות של ברכה שנמסרו לחוקרי המשטרה ובהן הוא מגולל את יחסיו הקרובים עם פינטו שהיה אז רבו.

לטענת הפרקליטות, אין לאפשר את הגשת הראיות לאור העובדה כי קיים הסדר בין הצדדים וכן לאור עקרון סופיות הדיון.

עורך הדין ג'ואי אש, מנהל המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה מנמק את עמדת הפרקליטות:

" ברכה אינו בן החיים ולא ניתן יהיה לחוקרו על הודעותיו (...) הן תצורנה תמונה חלקית ביותר אשר משקפת אך ורק צד אחד של התמונה ועלולה באופן ממשי ליצור עיוות דין".

בפרקליטות דוחים את טענת נציגיו של הרב פינטו, כי תמלילי השיחה בין דבורה פינטו, אשת הרב לאשתו של ברכה המנוח, המעידים לכאורה על העברת כספי השוחד, לא היו בידיהם במהלך ההליך בבית המשפט המחוזי.

כמו כן, נטען כי כל הליך הסדר הטיעון היה תוך הידברות עם סנגוריו של פינטו באותם ימים, וכי עתה לא ניתן להשיב את הגלגל לאחור.

פינטו שב לישראל ביום חמישי האחרון לאחר ששהה בארצות הברית לצורך טיפולים במחלת הסרטן ממנה הוא סובל.

בדרשה שנשא בפני חסידיו עם חזרתו לבית מגוריו באשדוד, תקף הרב את הפרקליטות בחריפות. "יש לי סרטן, מה האכזריות הזו? רודפים אותי בגלל שאני רב? ספרדי?"

הדיון בערעור על עונשו של פינטו נקבע ל-16 בנובמבר.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]