נקמנות של נציג ועד במכרז בנמל אשדודביה"ד הארצי לעבודה דחה את טענתו של עובד נמל אשדוד, יובל כהן, כי הוא חושף שחיתויות וכי אינו נבחר לתפקיד חובל גוררת עקב התנכלות מצד החברה

שופטות בית הדין הארצי לעבודה, ורדה וירט ליבנה, סיגל דוידוב מוטולה ונטע רות ונציגי הציבור (עובדים) מר ראובן רבינוביץ, (מעסיקים) מר מיכה ינון, דחו טענתו של יובל כהן, עובד במחלקת הים של נמל אשדוד אשר טען כי לא נבחר לתפקיד חובל גוררת עקב היותו "חושף שחיתויות" .

כהן ניגש בעבר לארבעה מכרזים לתפקיד חובל גוררת ובכולם ועדות המכרזים בחרו מועמדים ראויים ממנו ומועמדותו נדחתה. ביה"ד כאמור דחה לחלוטין את טענתו של מר כהן כי יש להכיר בו כ"חושף שחיתויות" ולא מצא בהן ממש. . הניסיונות החוזרים ונשנים של מר כהן להציג עצמו כ"חושף שחיתויות" כשלו כשלון גורף שעה שנקבע כי טענותיו לא פורטו ולא הוכחו וכלל לא ברור לבית הדין מהן ה"שחיתויות" כביכול שאותן הוא חשף, באיזה בקשר ובאילו נסיבות.

בנוסף, דחה בית הדין הארצי את בקשתו של כהן למינוי ועדה חיצונית שתבחן את התאמתו לתפקיד חובל גוררת ואת מינוי לתקופה זמנית. ביה"ד קבע כי אין כל הצדקה לסטייה מהוראות ההסכמים הקיבוציים המחייבים השתתפות של נציג ההסתדרות, ופסק כי תורכב ועדה בהרכב חדש אשר תדון בעניינו ושנציג העובדים החבר בה ימונה ע"י ההסתדרות ולא ע"י האיגוד.

השופטת מביאה ציטוט מ חוות דעתו של מרקוביץ, שנכתבה מבלי שהייתה לו היכרות קודמת עם כהן בה הוא טוען כי :

"הוא בלתי אמין בעליל, נראה ששקרים הם חלק משגרת יומו בשום פנים ואופן אין להפקיד בידיו של כהן את הפיקוד על כלי שיט".

כמו כן,  מרקוביץ העניק לכהן ציונים נמוכים ביותר בכמה פרמטרים, בניגוד לציון +6 שהוא קיבל ממכון האבחון החיצוני שבחן את המועמדים.

בשנת 2011 העידה חברת נמל אשדוד, בהליך משפטי אחר, על יחסו של הוועד לכהן:

"חומרה מיוחדת יש לייחס לאופן בו מתנהל הארגון היציג כנגד שניים מעובדיו (רב-חובל אופיר בר ומר יובל כהן), אשר העזו להעיד במסגרת ההליך המשמעתי כנגד עובד אחר, והדבר הופך אותם, בעיני האיגוד כמובן, למוקצים מחמת מיאוס... הנה כי כן, עדותם של בר וכהן בהליך המשמעתי בעניינו של איגור גולובנבסקי (גולן), שהוא נשוא הליך זה, כבר עלתה להם ב'חרם' מטעמו של ארגונם היציג והוועד הפועל מטעמו אצל המשיבה".

השופטת פוסקת  כי מרקוביץ הפעיל שיקולים זרים בדיון בעניינו של כהן, וכי כל נציג אחר של הוועד יהיה מצוי בניגוד עניינים דומה, כי על הנמל להקים ועדה חדשה בה לא יהיה חבר איש מבין אלו שהיו חברים בוועדה שהחלטתה נפסלה. עוד נקבע, כי נציג העובדים בוועדה החדשה לא יהיה איש ועד קציני הים.

סגנית הנשיא ורדה וירט-ליבנה, השופטת סיגל דוידוב-מוטולה ונציגי הציבור מיכה ינון וראובן רבינוביץ הסכימו עם רות.

 את כהן ייצגו עוה"ד אורה בר-גיל ופנינה בכר, ואת הנמל - עוה"ד חיה ארמן, תמר בכר וחופית כהנא-רוח.

חברת נמל אשדוד מסרה בתגובה לפסק הדין כי:

"אנו מברכים על כך שביה"ד הארצי לעבודה דחה את הניסיונות המבישים, החוזרים ונשנים של מר יובל כהן לפגוע בשמו הטוב של הנמל ועובדיו. כל זאת תוך הצגתו כחושף שחיתויות- טענה שאין לה אחיזה במציאות וכל כולה מטרתה אחת היא קידום ענייניו האישיים של מר כהן. חברת נמל אשדוד פועלת בשקיפות מלאה וקולטת את עובדיה בהליכים מכרזיים בשקיפות ומקצועיות, ללא משוא פנים ואינה מתחשבת באף שיקול זר במטרה לבחור את המתאימים ביותר לתפקידים בחברה"

 

 

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('1c64a31a-151e-442b-8442-3a20c8cf5de2','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('1c64a31a-151e-442b-8442-3a20c8cf5de2','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה