בנמל אשדוד מתכוונים לפטר את זהבית קינן, מי שהייתה עוזרתו האישית של מנכ"ל נמל אשדוד בעבר, שוקי סגיס. זהבית מונתה לתפקיד במסגרת משרת אמון, ללא מכרז ובחוזה אישי. כעבור זמן הכירה זהבית את אחד מעובדי  הנמל, הקשר התחזק והשניים נישאו.

המנכ"ל סגיס הודיע על כוונתו לסיים את עבודתו בסוף 10/13. במקומו מונה מנכ"ל זמני מר בסן החל מ- 29.10.13. לכאורה ניתן היה לסיים את העסקתה של זהבית קינן כבר עם סיום העסקתו או עם פרישתו של שוקי סגיס אך בנמל סברו כי ניתן להעזר בכישוריה בתפקיד עוזרת אישית לסמנכ"ל לוגיסטיקה והנדסה. ניסיון זה לא צלח לאחר שנציגות העובדים בנמל התנגדה לשיבוצה בתפקיד ללא קיום מכרז פנימי.

בנסיבות אלו, ושהמנכ"ל הזמני לא ביקש לעבוד עם זהבית קינן, לא היה מנוס לנמל מאשר לפתוח בהליכי סיום העסקתה. לאחר השימוע החליטה החברה על סיום העסקתה. בעקבות כך פנתה הנתבעת לבית הדין בבקשה לסעד זמני לביטול פיטוריה. 

בוועדים חששו גם כן מתקדים שיפגע בעובדים נוספים שיש להם קרובי משפחה בנמל ופתחו בשיבושים, בהאטה בעבודה ובעיצומים שנועדו להעביר מסר ברור להנהלה שעדיף לה לסגת מכוונתה.

ביום 10.4.14 ניתן פסק דין בהסכמת הצדדים לפיו זהבית קינן "תחל לעבוד בתפקיד של מתאמת הרכש בהיקף של חצי משרה, אשר בהתאם להצהרת מנכ"ל המשיבה 1 הינו תפקיד זמני אשר נועד לתגבר את כוח  העבודה הקיים". בהמשך פורש בפסק הדין כי תכלית הסדר זה היא "על מנת שלא לפגוע באפשרות כי המבקשת (הנתבעת – א.ס.) בסופו של יום תוכל לעבוד עם המנכ"ל הקבוע אשר יש להניח יתמנה תוך זמן סביר"

בינתיים סגיס פרש, מונו מנכ"לים זמניים והיא הועברה לתפקיד אחר בתחום הרכש בחברה שלגביו לא היה חשש של הצטלבות אינטרסים עם בעלה. בתפקידה החדש עבדה בחצי משרה אך המשיכה לקבל שכר גבוה כפי שקיבלה קודם, בעלות העסקה שהגיעה ל-27 אלף שקל בחודש ורכב צמוד, על אף שלא הייתה לכך הצדקה והכל על חשבון הקופה הציבורית. הועדה לאיתור מנכ"ל בנמל אשדוד לא הצליחה לאתר מנכ"ל והתפטרות חברי דירקטוריון הובילה לכך שאין קווארום חוקי בדירקטוריון לאישור מינוי מנכ"ל קבועה. בעקבות הקושי באיתור מנכ"ל והתמשכות ההליך, הגישו בנמל את הבקשה לבית הדין, בקשה שבית הדין יאפשר להם להתחיל בהליך לפיטורי קינן.

בתגובה לעתירה של הנמל, טען עורך דינה של זהבית קינן כי "
הנתבעת טוענת כי הסיבות האמיתיות מאחורי רצונה של התובעת להביא לסיום עבודתה נעוצות בכך שהתובעת אינה מעוניינת כי הנתבעת תשתתף במכרזים. כמו כן, הנתבעת חשפה התנהגות קלוקלת במכרז, למורת רוחו של המנכ"ל, אשר בעטיה החליטה היועצת המשפטית של החברה לבטל דיונים של וועדת מכרזים בה השתתף המנכ"ל וקבעה כי יש לכנס וועדה בהשתתפות חברים חדשים". 


עוד טען עורך דינה של קינן כי הטענות על שכרה גבוה ועל כך שהיא אינה מתאימה לתפקידה הנוכחי, היו ידועים לנמל בעת ההגעה להסכמות בפסק הדין המוסכם מהעבר בין הצדדים.

בהחלטתו של השופט אילן סופר מבית הדין לעבודה בב"ש, נכתב: "מקובלת עלינו עמדת התובעת לפיה בחלוף הזמן ובשינוי הנסיבות שנוצר לאחר מתן פסק הדין, לא ניתן עוד להשאיראת פסק הדין על כנו, והתובעת רשאית לפתוח בהליכים לסיום עבודתה של הנתבעת".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]