צדק מאוחר! 19 שנה לאחר שנפטר ממחלת הסרטן והוא רק בן 39, בית הדין האזורי לעבודה הכיר בשלמה חזוט ז"ל כנפגע בעבודה.

בפסק הדין הכיר סגן נשיאת בית הדין לעבודה בבאר-שבע , השופט סופר במחלת הסרטן בחלל מערות האף בה לקה המנוח שלמה חזוט ז"ל, כפגיעה בעבודה. המנוח עבד במתקן התפזורת בנמל אשדוד כחשמלאי ומפעיל מגרוף ונפטר בגיל 39, המנוח חלה במחלת הסרטן כשהיה בן 34.

בית הדין הכיר המחלה כפגיעה בעבודה, לאחר שמינה מספר מומחים ע"י בית הדין, החידוש בפסק הדין הוא שהמומחה אמנם קבע שתנאי העבודה לא גרמו למחלת הסרטן אך תנאי העבודה החמירו את המחלה במובן זה שהביאו לאבחון מאוחר יותר ולכן קבע השופט שקיים קשר סיבתי רפואי ומשפטי לעבודה.

בפסק הדין הראשון שניתן בתיק דחה השופט את התביעה להכיר בחזוט כנפגע בעבודה, זאת לאחר שמומחה שמונה על ידי בית המשפט קבע כי אין קשר בין מחלת הסרטן של חזוט לבין עבודתו. לאחר ערעור שהגישה האלמנה, חזר התיק לדיון נוסף בבית הדין. מומחה נוסף שמונה על ידי בית המשפט הותיר מקום לספק בהקשר לקשר בין מחלת הסרטן לבין עבודתו של חזוט ז"ל. בית הדין אימץ את חוות דעת המומחה וקבע כי קיים קשר סיבתי בין המחלה לבין עבודתו של חזוט במתקן התפזורת.

את התביעה הגישה האלמנתו של חזוט באמצעות עורך הדין ניר גאונסקי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]