במסגרת הסדר הטיעון שנחתם עם הרב פינטו, הודה הרב שנתן שוחד לניצב אפרים ברכה בתמורה למסירת מידע אודות חקירה אחרת שהתנהלה נגדו, חקירה שבמסגרתה לא הועמד לבסוף לדין.

בתמורה צפוי הרב לשמש כעד מדינה נגד מפקד יחידת להב 433 לשעבר, ניצב מנשה ארביב, החשוד שקיבל ממנו טובות הנאה שלא כדין. לפי ההסדר, הפרקליטות תבקש לגזור על פינטו שנת מאסר.

סנגורו של פינטו, עו"ד איל רוזובסקי, ביקש לערוך את ישיבת הטיעונים לעונש בעוד שבועיים.

בנוסף, מסר עו"ד רוזובסקי כי הוא יבקש להעיד את ניצול השואה, חתן פרס נובל לשלום, אלי ויזל - כעד אופי לטובתו של פינטו במסגרת הטיעונים לעונש.

בשבועות האחרונים נדחה מספר פעמים מועד הקראת כתב האישום נגד הרב, בשל היעדרותו של הרב מן הארץ, לטענתו בשל מחלתו. שלשום הגיע הרב לארץ, הישר לבית החולים, שם עבר צנתור. בית המשפט לא התרשם מהטענות על המחלה והורה לרב להתייצב לדיון.

הבוקר, כאמור, התייצב והורשע לפי הודאתו. 

מ"שובה ישראל", המוסד שבראשו עומד הרב פינטו, נמסר:

"המנהיג הרוחני, הרב יאשיהו פינטו, התייצב היום בבית המשפט בראש זקוף ומורם על מנת לכבד את הסדר הטיעון עליו חתם מול המדינה. בניגוד להערכות הציניות של פרקליטות מחוז תל אביב, הרב פינטו הגיע לישראל והתייצבותו לדיון נעשתה עוד בטרם קיבל לידיו את מכתב השחרור מהמחלקה הקרדיולוגית בבית החולים איכילוב שבה עבר אתמול צנתור.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]