פעמים רבות מוכרים לנו סוכני הביטוח פוליסות שונות וביניהן ביטוח תאונות אישיות, הם מבטיחים כי ברגע האמת, חברת הביטוח תהיה שם לצדנו. אלא שתושב אשדוד - נהג במקצועו – ובעל פוליסה כזו, גילה שלא תמיד כך אלו פני הדברים.

לאחר תאונה שעבר, פנה לחברת הביטוח לקבלת הפיצוי המגיע לו, אך זו התנערה בטענה להסתרת מידע.

לאחר שפנה לעורך הדין איל כהן קיבל, בנוסף לפיצוי מהביטוח הלאומי וחברת הביטוח של הרכב בסך 120 אלף ₪ אותם קיבל בגין התאונה - עוד למעלה מ-120 אלף שקלים נוספים בגין אותה פוליסה, וסה"כ כ-240 אלף שקלים.

 הסיפור שהיה

בספטמבר 2011 נהג האיש - תושב אשדוד - ברכבו כאשר רכב שהגיע מאחור פגע ברכבו. כתוצאה מהתאונה פונה האיש לקבלת טיפול רפואי וסבל מכאבים בגבו. לאחר התאונה שהוכרה גם כתאונת עבודה, נקבעו לו 10% בביטוח הלאומי והוא פוצה בכ-120 אלף שקלים.

לאחר המקרה פנה לחברת הביטוח הפרטית שלו בה ערך את פוליסת תאונות אישיות בבקשה לקבלת פיצוי נוסף בהתאם פוליסה. על פי הפוליסה, במקרה של 100 אחוזי נכות הוא היה זכאי לפיצוי של מיליון שקלים, ומשכך על פי האמור בפוליסה האיש היה זכאי למאה אלף שקלים מחברת הביטוח.

אלא שחברת הביטוח חשבה אחרת, ובתשובה למכתבו נאמר לו כי החברה מתנערת מהסכום המגיע לו כיוון שלא דיווח על שתי בעיות רפואיות מינוריות בעברו, ומשכך "לפנים משורת הדין", כך על פי תשובת החברה, היא הסכימה לשלם לו 50 אחוז מסכום הפיצוי, בתוספת דרישה להגדלת תשלומי הפוליסה החודשיים וכן להחריג מן הפוליסה סעיפים שונים ובכך לצמצמה באופן משמעותי.

בצר לו פנה האיש שוב לעו"ד איל כהן - ממשרד עורכי הדין כהן-קריסי מומחים לתביעות נזיקין - שהגיש הפעם תביעה נגד חברת הביטוח בדרישה לקבל את הפיצוי המגיע לנהג.

"אין ספק כי התובעת 'חיפשה בנרות' ממש כך, בתיקו הרפואי הדל של התובע טיפולים שוליים, כאלו שכל מבוטח סביר לא היה מציין בהצהרת הבריאות, הכול על מנת לחמוק מחיובה לתשלום....מעשיה ומחדליה של הנתבעת מהוות חוסר תום לב בניהול מו"מ", כך על פי התביעה.

בעקבות התביעה הגיעו הצדדים להסכם מחוץ לכותלי בית המשפט, כאשר חברת הביטוח קיבלה את כל טענות התביעה ושילמה לאחרונה לנהג 100 אלף שקל כולל הפרשי ריבית והוצאות משפטיות ובסך הכול כ-121 אלף שקלים, זאת, כאמור, מלבד הפיצוי אותו קיבל האיש מהביטוח הלאומי ומחברת ביטוח החובה של רכבו, כך שסך כל הפיצוי אותו קיבל עקב התאונה עמד ע"ס של כ- 240,000 ₪.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]