על פי עובדות כתב האישום, במהלך שנת 2014 או בסמוך לכך, קשרו הנאשמים קשר לרמות את משרד התחבורה באופן שיאפשר לנבחנים לעבור את מבחן התיאוריה תוך שימוש באמצעי מרמה. במסגרת הקשר ולשם קידומו, דאגו הנאשמים לצייד כ-20 נבחנים במבחני תאוריה או אדם אחר שנשלח על ידם להתחזות לנבחן, באמצעים טכנולוגיים שהוסתרו על גופו וכללו, בין היתר, אוזנייה זעירה ומכשיר סלולארי, שאפשרו לנבחן לשדר בזמן אמת לנאשמים את השאלות המופיעות במבחן התיאוריה ולקבל מהם בזמן אמת את התשובות הנכונות. בתמורה, קיבלו הנאשמים מהנבחנים גמול כספי בסך עשרות אלפי שקלים, בין 3,000-5,000 ₪ מכל נבחן.

מדובר, לרוב, בנבחנים שנכשלו פעם אחר פעם במבחני תאוריה ורצו לקבל את הרשיון המיוחל בכל דרך אפשרית. הנאשמים נפגשו עם הנבחנים לפני המבחן, כאמור התקינו להם אוזנייה ומכשיר סלולרי, המוצמד ליד באמצעות גומיה, הסבירו כיצד להשתמש בציוד במהלך הבחינה ובמבחן הקריאו הנבחנים למכשיר הסלולרי את המילים הראשונות בכל שאלה וקיבלו מהנאשמים את התשובות הנכונות דרך האוזנייה. לאחר מכן, סימנו הנבחנים את התשובות הנכונות, כפי שהוקראו להם ע"י הנאשמים ובכך עברו את מבחני התאוריה בהצלחה וניגשו לטסט.

כתב האישום מייחס לנאשמים ביצוע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות,  שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות והתחזות לאדם אחר.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים כנגדם. בבקשת המעצר נכתב כי הנאשמים נהגו " בזילות בוטה כלפי חיי אדם ולא חסכו במאמצים בכדי לאפשר לנהגים פוטנציאליים ולשייטים פוטנציאליים לקבל את רישיונותיהם מבלי להכיר את חוקי התנועה, התמרורים, תפעול הרכב וכללי התנהגות נכונה ובטוחה בדרך, מבלי שיש להם הידע והמיומנות לנהוג בבטחה ברכב או בכלי שייט מבלי לסכן אחרים והכל בשל בצע כסף".

בשלב זה, קיבל בית המשפט  את בקשת הפרקליטות ועצר את שלושת הנאשמים עד החלטה אחרת. דיון נוסף בעניינם יתקיים בתאריך 3.3 בשעה 12:00 בבית משפט השלום באשקלון. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]