שופטי בית הדין הארצי לעבודה, קיבלו את החלטת בית הדין האזורי - "עובד חייב לדעת, שהרשעה בפלילים שיש עמה קלון, גם אם הוא נחשב כמצטיין ומסור, מסכנת בפועל את עצמו ועלולה לפגוע במשפחתו ובעתידו".

מאיר הראל  שעבד כ- 19 שנים כמנופאי בנמל הורשע בשתי עבירות של מעשים מגונים בקטינה בת 8 ונגזרו עליו 3 שנות מאסר. בית המשפט המחוזי זיכה אותו המחוזי מחמת הספק מאחת מהעבירות ועונשו הופחת ל- 20 חודשי מאסר בפועל.

ערעורו לבית המשפט העליון נדחה והוא פוטר מעבודתו בנמל.

מאיר הראל הגיש ערעור לבית המשפט המחוזי לבטל פיטוריו בטענה  שהוא מופלה לרעה לעומת עובדים אחרים שהורשעו בפליליים וכי לא הייתה הצדקה לפטרו לאחר ששילם את חובו לחברה על מעידה חד פעמית וכי אין זה סביר מעבר לעונש של בית המשפט להטיל עליו עונש נוסף וכבד של פיטורין, לאחר 19 שנות עבודה.

כאמור בית הדין הארצי לעבודה קיבל את החלטת הנמל לפטרו והצדיק את עמדת הנמל, כי להרשעה בעבירה שיש עמה קלון, בפרט עבירה מסוג זה שהמערער ביצע כלפי "ילדה צעירה חסרת ישע שהנה בת של עובדת אחרת של המשיבה, יש השלכות מעבר לעונש הישיר שהטיל בית המשפט בהליך הפלילי, ההשלכה התעסוקתית הינה חלק מהשלכות אלו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]