השריפה הגדולה באגן כימיקלים בשנת 2009, שריפה הזכורה היטב לרבים מתושבי העיר, ושהובילה להסתגרות תושבים בשכונות הדרומיות בבתיהם מפאת זיהום האוויר. בעקבות אותה השריפה, לפני ארבע שנים הוגש כתב אישום נגד חברת אגן כימיקלים ומנהלים בכירים בה, בחשד לזיהום אוויר, מים ואי עמיד בהיתרי הרעלים שניתנו להם. 

ארבע שנים אחרי, מכתב האישום המקורי נותר רק סעיף אישום אחד ונאשם אחד (המפעל עצמו). בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון בין הצדדים, שהגיע לאחר הליך גישור ארוך. לטענת עו"ד שייצג את המשרד להגנת הסביבה, בתיק היו קשיים ראייתיים, ועל כן היה צורך בהסדר טיעון. "יש בתיק מחיקה משמעותית של נושא משרה שמבחינת המאשימה, הדבר גם בא בהמלצת המגשרת במידה לא מבוטלת וגם בגלל אותם קשיים ראייתיים ולכן נבקש מבימ"ש לאמץ את הסדר הטיעון ככתבו וכלשונו" אמר בבית המשפט עו"ד של המשרד להגנת הסביבה.

עו"ד של אגן כימיקלים אמר במהלך הדיון כי "החברה במהלך השנים השקיעה משאבים עצומים של כסף גם בצמצום ההשפעות הסביבתיות של פעילותה וגם בהקמת מתקנים שיצמצמו למינימום את האפשרות והתרחשות של אירועים כלשהם מהסוג הזה והכל בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות".

בית המשפט החליט לקבל את הסדר הטיעון בין הצדדים. השופטת דינה כהן מבית משפט השלום באשקלון, קבעה כי אגן כימיקלים תשלם 570,000 ₪ קנס למדינה וכן תתחייב בסכום דומה כי לא תעבור עבירה דומה בשנה הקרובה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]