ההחזר החודשי למשפחה במודיעין עומד על 5,870 שקל כאשר גובה המשכנתה הממוצעת במודיעין עומד על כ-978,857 שקל.

במקום השני נמצאים תושבי כפר סבא עם ההחזר חודשי של כ-5,191 שקל עבור משכנתא ממוצעת בגובה של 865,583 שקל.

במקום השלישי נמצאים תושבי ראשון לציון המשלמים מדי חודש, בממוצע, 5,145 שקל עבור משכנתא ממוצעת של 858,000 שקל ותושבי תל אביב משלמים מדי חודש כ- 5,085 שקל עבור משכנתה ממוצעת של 848,017 שקל.

תושבי אשדוד ובת-ים עם החזר חודשי ממוצע של 3,232 שקל ו-2,866 שקל בהתאמה.

אחוזי המימון:

מבחינת אחוזי מימון, הבדיקה מראה כי תושבי אשקלון לוקחים את אחוז המימון הגבוה ביותר - 68% משווי הנכס.

במקום השני מבחינת אחוזי המימון נמצאים את תושבי רעננה הלוקחים בממוצע משכנתא בגובה 57% משווי הדירה.

במקום השלישי נמצאים תושבי מודיעין, פתח תקוה, חדרה, נתניה ובאר שבע הלוקחים משכנתא בגובה 55% משווי הדירה ובמקום הרביעי נמצאים תושבי חולון וחיפה עם 54% אחוזי מימון.

את אחוזי המימון הנמוכים ביותר לוקחים תושבי אשדוד - 41% בלבד משווי הדירה.

"הנתונים מראים כי הפחד שמנסה בנק ישראל להכניס בקרב נוטלי המשכנתאות עובד", מסר עמית קמינסקי, מנכ"ל AMG משכנתאות. "בשנה האחרונה אנו עדים לתופעה ולפיה נוטלי המשכנתאות מעדיפים לפרוס את המשכנתה לתקופות ארוכות יותר, ובכך להפחית את ההחזר החודשי. יחד עם זאת, היות ועל פי כל התחזיות אנו נמצאים בתקופה ארוכה של ריביות נמוכות, טוב יעשה בנק ישראל אם ימצא דרך להקל על הזוגות הצעירים ולאפשר להם להגדיל את מרכיב הפריים במשכנתה, מרכיב שיוזיל משמעותית את הריביות אותן הם משלמים ואת ההחזר הכולל לבנקים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]