מנהל הפיקוח העירוני לשעבר, שהיה מעורב בפרשית המין בעירייה, לא ישוב לעבודהבית הדין לעבודה בב"ש דחה לאחרונה את תביעתו של משה בנימין, לשעבר מנהל הפיקוח העירוני באשדוד. בנימין דרש להחזירו לעבודה לאחר שפוטר, בין השאר בעקבות פרשית מין בה היה מעורב. תביעתו לפיצוי במאות אלפי שקלים, נדחתה ברובה, והוא יזכה לקבל את זכויותיו הסוציאליות בסך של כ-160 אלף ש"ח

פרשית המין שהסעירה את העירייה: בתאריך 16.9.18 ניתן פס"ד של ביה"ד האזורי לעבודה בב"ש, אשר דחה את רובה הגדול של תביעתו של מר משה בנימין בהיבטיה הכספיים, ודחה לחלוטין את תביעתו לביטול פיטוריו מהעירייה. בפסק דינו קבע ביה"ד בצורה חד משמעית כי מר בנימין לא השכיל להפעיל שיקול דעת מתאים בעבודתו כמנהל בעירייה, הן במסגרת יחסיו עם עובדים אחרים והן במסגרת שימוש לרעה בכוחו כעובד בכיר בעירייה והתנהגות בדרך שאיננה הולמת עובד ציבור.

ביה"ד אף התייחס בפס"ד לאירוע של תיווך לקבלת שירותי מין שמר בנימין היה מעורב בו. בית הדין קבע כי מדובר באירוע שהיה יזום ע"י עובדת עירייה אחרת, אך גם אם מדובר באירוע שלא ניזום ע"י מר בנימין הרי שעיון בתמליל השיחה מעלה כי מר בנימין שיתף פעולה עם המתווכות מבלי שהביע כל הסתייגות ביחס לכך. בית הדין קבע כי התנהלות זו מצביעה על פגם בשיקול דעתו של מר בנימין כמנהל וכעובד עירייה בכיר.

ביה"ד דחה לחלוטין את הטענה של מר בנימין כאילו ופיטוריו הם על רקע פוליטי או נגועים בשיקולים זרים. בהקשר זה דחה ביה"ד הן את דרישתו של מר בנימין לבטל את פיטוריו והן את תביעותיו הכספיות של מר בנימין בגין טענותיו על הליך הפיטורין. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, דחה ביה"ד את הטענה כאילו מר בנימין חשף שחיתות בעירייה וקבע כי אין כל יסוד בטענה זו. בנסיבות אלה קבע ביה"ד במפורש כי אין יסוד לטענת מר בנימין שהעובדה שהצביעה על מהלכים בעייתיים בעירייה היוותה עילה לפיטוריו.

באופן חריג ביותר חייב ביה"ד את מר בנימין בהוצאות העירייה בסך של 15,000 ₪.

תגובת עיריית אשדוד לפסק הדין: "העירייה מברכת על החלטת ביה"ד אשר אישר את התנהלות העירייה ואת שיקול דעתה ודחה כאמור את טענותיו המופרכות של מר בנימין. העירייה מבהירה כי תמשיך לפעול ללא לאות לביעור העירייה מעובדים פסולים כמו מר בנימין העושים בתפקידם קרדום לחפור בו לצרכים אישיים תוך הפרת חובת אמונים לציבור".

תגובת משה בנימין לפסק הדין: "אי חזרה לעבודה אינו הפסד מבחינתי ובטח לא בהרכב ההנהלה הנוכחי. מעבר לכך השופטת פסקה לי פיצויים של כ-160000 ש"ח ואותי זה מספק . נכון שתבעתי לחזור אך עורכי הדין שלי יודעים "שבמעלה" הדרך לא רציתי באמת לחזור לעבוד עם מנהליים שבלשון המעטה אינני חושב שהם ראויים לכך. אומר ולא הוסיף מפני שהבדיקות מתרחשות גם בימים אלו במוסדות המדינה. לא הייתי חוזר גם אם השופטת הייתה פוסקת אחרת מפני שאם הנהלת העיר הקיימת אני לא יעבוד לעולם. באשר לשיחת פלפון העובדות ידועות לא יזמתי את שיחת הפלפון אלה 2 עובדות עיריה יזמו את השיחה במטרה "להפיליני" (עם או בלי מרכאות.). לא היה מעבר לשיח של הדקה עד 2 דקות שום מפגש ושום יוזמה מצידי להיפגש עם בחורה כלשהיא במשך שנתיים מאז השיחה המוקלטת ועד פרסומה ואגב בשיחה לא הוזכר שמות ואו פרטים ודובר על בחורה ללא שם כתובת וכו וכך זה נשאר עד עצם היום הזה. הבחורה ששוחחה איתי ביזמתה עדיין עובדת בעיריה. מבחינתי תם הענין וביקשו ממני לשקול ערעור על חזרה לעבודה אך איני רואה טעם כאשר אין בי רצון כזה כל עוד ההנהגה הזאת בשלטון".

עוד הוסיף בנימין בתגובתו: "בטח ששיחת פלאפון בת 2 דקות לא הופכת אדם כמוני ללא רבב וללא עבר פלילי, קצין בצבא ואקדמאי לעבריין. מה עוד שלא היה המשך לשיח היזום של פקידת העיריה ומאז ניתוק השיח בשום צורה מאז ועד היום. אני שלם אם עצמי גם בכל הקשור למוסר וערכיי גם אם הייתי צריך לנתק ולא ביצעתי לא פגעתי באיש כולל לא במלל. כל חיי שירתתי את המדינה והמשיך לשרת ככל שאני יידרש".

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('0bd6b655-13ee-4567-a719-ce6cb638fae6','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('0bd6b655-13ee-4567-a719-ce6cb638fae6','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה