הדמיית רובע פארק לכיש - באדיבות מנהל מקרקעי ישראלאחרי אישור התכנית לבניית רובע פארק לכיש, בו צפויה להבנות קרית הספורט וכן 3,000 יחידות דיור, התעשיינים מנסים לעצור את המשך קידום התכנית. 

בעתירה שהגישה התאחדות התעשיינים לבית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע, כותבים העותרים. "התכנית היא בכייה לדורות, תחילת הדרך שתוביל בסיומה לפגיעה ממשית בנמל אשדוד, ובתעשייה הנשענת על הנמל וכמובן במעגלי התעסוקה שמסביבה… פגיעה לא מידתית, לא סבירה ולא ראויה בתעשייה הישראלית".

עוד נכתב כי "יצירת שכונה שבה הדיירים יהיו מחד מבוצרים וסגורים בבתיהם מפני ההשלכות הסביבתיות של מגורים ליד נמל ואזור תעשייה, מאידך לא ישלימו עם החיים בסמיכות לנמל אשדוד ולאזור התעשייה ולסיכונים הנובעים מהם ויפעלו בוודאות לצמצום פעילות הנמל תוך הפעלת לחץ".

התאחדות התעשיינים טוענת כי התכנית אושרה מבלי שהוגש תסקיר סביבתי והשפעות סביבתיות מפעילות הנמל. בסמיכות לשכונה המתוכננת קיימת מסילת רכבת, באמצעותה מובלים חומרים מסוכנים לנמל, ביניהם החומר המסוכן ברום. עוד באזור מחסני התפזורת של האשלג שמועמס על האוניות וכן מחסן של רותם דשנים.

לעתירה המלאה לחצו כאן!

מהוותמ"ל נמסר בתגובה: "מדובר בתוכנית חשובה להתפתחות העיר אשדוד, הכוללת את הגדלת היצע יח״ד, התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות, שטחי תעסוקה, פארק עירוני, שטחי ציבור וקריית ספורט.

במהלך קידום התוכנית וכן בשלב הדיון בהתנגדויות, הוועדה שקלה בכובד ראש את הסוגיות השונות שעולות בגין הקרבה לפעילות נמל אשדוד.

רק לאחר שהוועדה שמעה את התייחסותו של חוקר מיוחד שמונה לבחינת ההתנגדויות והשתכנעה בדבר ישימות התכנית, תוך הבטחת סביבת חיים ראויה ואיכותית קיבלה החלטה לאשר אותה. כך גם קבינט הדיור.

לעניין העתירה שהוגשה, מינהל התכנון לומד את העתירה ויגיש עמדתו בפני בית המשפט".

לכל הדירות החדשות באשדוד לחצו כאן

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]