.

אשדוד בין עשרת היישובים בישראל שבונים הכי הרבה לגובה.

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בחמש השנים האחרונות נבנו באשדוד 2,914 דירות חדשות מתוכן 583 דירות נבנו במגדלים מעל 21 קומות. הנתונים מציבים את אשדוד במקום השמיני בישראל בשיעור בניית מגדלים יחסית לכלל התחלות הבנייה.

שלומי בן עזרי, מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד מגיב:
"בישראל בכלל ובאשדוד בפרט יש מלאי מוגבל של קרקעות המיועדות לבנייה. על מנת שנוכל לבנות דירות חדשות עוד עשרות שנים אנחנו חייבים לבנות לגובה. מעבר לכך, בנייה לגובה פרושה יותר שטחים ירוקים כמו פארקים וגני משחקים. מעודד לקרוא שאשדוד נמצאת בעשרייה הראשונה של היישובים בהם שיעור גבוה מהתחלות הבנייה הינו במגדלים. אני מקווה שבשנים הקרובות נתקדם למקומות הראשונים בטבלה".

מהנתונים עולה עוד כי בת ים ממוקמת במקום הראשון עם שיעור של 68%, גני תקווה במקום השני עם 48% ועכו במקום השלישי עם שיעור של 31%. בתל אביב 25% מכלל התחלות הבנייה בחמש השנים האחרונות היו במגדלי מגורים בני 21 קומות ומעלה וראשון לציון ממוקמת בתחתית הטבלה עם שיעור של 14% בלבד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]