שנה חלפה מאז הכתבה "גזר דין מוות", שהביאה את סיפורם העגום של חתולי הרחוב באשדוד. תמונות מזעזעות שצולמו על ידינו, הראו חתולי רחוב כחושים, כשהם תרים אחרי מזון בסמוך לפחים המוטמנים.

 

באשדוד חיו עד לא מזמן אלפי חתולי רחוב. כולנו רואים אותם מדי יום, בתקופת ינואר - פברואר גם שומעים אותם בלילות רבים, כשהזכרים נלחמים ביניהם. רבים מאיתנו מאכילים חתולי רחוב, מי במזון חתולים קנוי, בפינת האכלה מסודרת ומי בשאריות הנאספות משולחן האוכל. התופעה הלכה והתרחבה בעקבות סדרת הכתבות שפרסמנו בנושא, אך זה לא מספיק, בחלקים נרחבים בעיר נעלמה לחלוטין אוכלוסיית חתולי הרחוב, שככול הנראה רעבה למוות.

 

 
ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, שמע את זעקת התושבים ולא נותר אדיש. בעקבות שאלה שהפנתה אליו חברת המועצה, הלן גלבר, תוך שהיא מציינת את בקושי הקיומי עבור חתולי הרחוב בעידן של הפחים המוטמנים.
 
ראש העיר, בתגובה לשאלתה של גלבר, מסכים שבעקבות הצבת הפחים המוטמנים, הידללה אוכלוסיית חתולי הרחוב. בעקבות זאת, תקים העירייה פינות האכלה בסמוך לפחים המוטמנים כאשר התקציב לכך כבר אושר במסגרת תקציב מנהלות הרובעים.
 
מדובר בהישג ובשורה טובה מאוד לציבור אוהבי החתולים באשדוד, שמציינים שכעת נותר להמתין לביצוע הפרויקט.
 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]