מחלקת ההנדסה יצאה להשתלמות - ומי מרוויח?עובדי מחלקת ההנדסה של עיריית אשדוד, יצאו למספר ימי השתלמות, שנועדו למצוא פתרונות לבעיות שצצו במחלקה במהלך הטיפול בתיקים. "המטרה היתה באמת ובתמים לעזור לתושבים", מציין עובד במחלקה שיצא עם חבריו להשתלמות

תושבים רבים שנזקקו בעבר לשירותי מח' ההנדסה על מנת להסדיר נושאים בוערים, ואז מתברר להם, דרך קבע, שהעובדים יצאו לחופשה או שהם בדיוק לפני יציאה לסוף שבוע ארוך שמתחיל ביום רביעי ומסתיים אי שם ביום שני. החופשות, אגב, בוצעו גם בימים ובשעות בהם באופן רשמי אמור היה להתקיים שירות של קבלת קהל.

גם השבוע יצאו עובדי המחלקה לחופשה, אבל הפעם מדובר בשינוי מהותי. ראשית, הודעה מאירת עיניים על החופשה הצפויה פורסמה בסוף השבוע שעבר והיא מנעה מהתושבים להגיע לחינם. אך שנית, וזה העיקר, שהתושבים הם אלו שאמורים להפיק תועלת רבה וישירה מההשתלמות בה השתתפו עובדי המחלקה.

כיצד? ובכן, בתחילת השבוע הנוכחי התכנסו עובדי המחלקה, כולם, לימי עיון שנערכו באשדוד, מתוך מטרה מוצהרת שביקשה לייעל את עבודת המחלקה. העובדים ליבנו בעיות, ניסו לאלתר פתרונות שיצליחו לקצר את הפרוצדורה מחד ובלי להתפשר על הנהלים מאידך. הרושם הוא שהליבון המשותף הצליח להגשים לפחות חלק מהמטרות.

"המטרה היתה באמת ובתמים לעזור לתושבים", אומר לנו אחד מעובדי המחלקה. "ישבנו שלושה ימים ובחנו את דרך ההתנהלות בתיקים שונים, מתוך ראיה נרחבת ומעמיקה: האם היה מקום להתגמש? האם אפשר היה לקצר את התהליך? והאמת שהצלחנו להגיע לסיכומים שאין לנו ספק שהם ישרתו את התושבים שירגישו בייעול".

הצוות לא חסך במאמץ, ובימי העיון השתתפו גם בעלי מקצוע מבחוץ, כמו אדריכלים שהגישו בשנה האחרונה תוכניות לאישור והם סבלו מהסחבת הנוראית שאפיינה את עבודת המחלקה בשנה האחרונה. אותם אדריכלים שמו את האצבע על בעיות שונות, כאשר תחושתם היא ש"עכשיו יש עם מי לדבר. נראה שיש באמת רצון כנה ואמיתי להשתפר ולייעל", אומר לנו אחד מהם.

מי שעומדת מאחורי סדנאות השיפור, היא לא אחרת מאשר מהנדסת העיר הפורשת, אינג' רינה קטיף, שבתמיכת הנהלת העיר הביאה סדנה ייחודית, בשיטת "קייזן", שבמסגרתה בוחנים את התהליך, מאתרים את צווארי הבקבוק ושלבים מיותרים בתהליך השירות ומציעים פתרונות. יחודה של הסדנה הוא בכך שבמהלך הסדנה גם מיישמים את הפתרונות ומביאים לשיפור מיידי בתהליך.

"העובדים נמצאים בסדנה עד שעות הערב המאוחרות (ללא כל תמורה נוספת), על מנת להפיק ממנה את המירב ולצמצם עד למינימום את זמן השהות בה", מציינים בפנינו בעירייה.

ראש העיר, מיומו הראשון בתפקידו, מוביל כל העת מגמה של התרעננות וריוויזיה. מדיניות זו ביחד עם יוזמתה של אינג' רינה קטיף, תביא בסופו של דבר לשיפור משמעותי בשירות לתושב.

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה