רחוב יצחק הנשיא בירידה לים (צילום: אורי קריספין)ברחוב הדקל הולכת ונשלמת בנייתו של מגדל המגורים הראשון שנבנה במסגרת פינוי בינוי. מדובר בפרויקט ההתחדשות העירונית הראשון באשדוד, אשר יכלול 675 יחידות דיור, ב- 5 מגדלי יוקרה בני 26 קומות , במרחק קצר מאוד מהים.

חברת "נוף עירוני יזמות בע"מ" הצטרפה ל"קבוצת קלוד נחמיאס", באמצעות הסכם שיתוף פעולה להקמת הפרויקט ולהבטחת בנייה איכותית, תוך הקפדה בראש ובראשונה על זכויות הדיירים המקבלים תמורה הולמת לדירותיהם.

בחלק מהפרויקט, שיביא לעוד עשרות כלי רכב לרחוב הדקל, נדרשו המתכננים לחשוב על פתרונות תחבורה שימנעו פקק תחבורתי. כיום היציאה מרחוב הדקל היא לרחוב רוגוזין ואחרי מטרים בודדים ישנו הרמזור של צומת רוגוזין יצחק הנשיא. ברור היה כי על מנת למנוע קטסטרופה תחבורתית, היה צורך לתכנן יציאה נוחה מרחוב הדקל.

השבוע פורסם המכרז של עיריית אשדוד לביצוע הסדרי תנועה ופיתוח רחוב הדקל ורחוב יצחק הנשיא. התכנון הוא לבצע במקום הפרדה מפלסית, כאשר על פי התכנון, היוצאים מרחוב הדקל ישתלבו בתנועה היישר לשדרות יצחק הנשיא.

צילום: אורי קריספין

במסמכי המכרז נכתב: "חלק מהעבודות הנדרשות הינן עבודות לבניית גשר ומעבר תת קרקעי". על תכנון הפרויקט והפיקוח על הביצוע יבוצעו על ידי משרד "נתן תומר הנדסה", שבין העבודות שתיכננו ועל ביצועם פיקחו ניתן למנות את: הנמכת כיכר דיזנגוף, הקמת חניון תת קרקעי בכיכר רבין, תכנון הקו הירוק והסגול ברכבת הקלה בתל אביב, חניון הבימה בתל אביב ועוד.

על פי כתב הכמויות לפרויקט, הערכת עלות הפרויקט היא כ-23 מיליון שקל. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]