רבים ראו השבוע ספינה משייטת קרוב מאוד לקו החוף באשדוד, כאילו ממש עוד רגע היא תעלה על החוף. ובכן, מדובר בספינה שכורה חול מחופי אשדוד ומעבירה אותם למצפון לנמל, שם יש מחסור בחולות בעקבות הנמל.

הפרויקט החל לפני מספר שנים בהובלת נמל אשדוד והוא נקרא "הזנת החופים". פעולות הזנת החופים הן פעולות מתקנות - לפיצוי בגין השפעת פעולות הנדסיות שבוצעו לצורך פיתוח הנמלים, והשפיעו באופן צפוי על הסעת החול הנילוטי (שמקורו באזור הנילוס) הטבעי לאורך החופים.

העברת החול מתבצעת על ידי אוניית מחפר ידידותית לסביבה, העומדת בסטנדרטים שקבע המשרד להגנת הסביבה, שמטעינה את עצמה בחול ים באזור הצטברות החול בקרקעית הים כתוצאה מחסימה של מבנה ימי. אוניית המחפר, מפליגה צפונה ומפזרת את החול בקרבת החוף, על מנת לאזן את כמות החול בקו החוף. שינויים בקו החוף, מנוטרים באופן שיטתי. הפעילות במתכונת זו הינה כמקובל במדינות מתקדמות בעולם.

צילום: אשדוד נט

.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]