צילום: ארכיון המשטרה

על פי עובדות כתבי האישום, שהוגשו באמצעות עו"ד הילה דרימר-יאיר, בתאריך 26.6.2019 בסמוך לשעה 01:00 לפנות בוקר, הסיע הנאשם מרדכי פרג'לה ברכבו מנתניה לבניין מגורים ברחוב שוהם באשדוד את מכלוף דהן, כשהוא נושא עמו את המטען המאולתר.  בהגיעם לבניין המגורים באשדוד, יצא דהן מהרכב, כשכובע הקפוצ'ון על ראשו וברשותו מטען החבלה, ניגש לדלת הכניסה של דירה, הצמיד לדלת מגנט ואליו הצמיד את מטען החבלה המאולתר.

לאחר מכן, חזר דהן לרכב ומרדכי הסיע אותו חזרה לעיר נתניה, שם מסר דהן למרדכי את הבגדים הכהים שלבש והורה לו להשליכם בפחי אשפה שונים בעיר נתניה.

בסמוך לשעה 08:00, פתחה אם המשפחה את דלת הכניסה של הדירה כדי לצאת עם שני ילדיה הקטינים בני 4 ו-5 למסגרות הלימוד שלהם. בצאתם מהדירה, הבחין אחד מהילדים במטען החבלה המאולתר שהוצמד לדלת ביתם שבנס לא הופעל.

לדירה הגיעו ניידות משטרה וחבלן ומטען החבלה המאולתר נוטרל.

בדירתו של דהן באשקלון אותרו אמצעי לחימה שנמצאים בשימוש כוחות הביטחון ותחמושת.

התיק נחקר ע"י ימ"ר לכיש.

כתב האישום נגד מחלוף דהן הוגש לבית המשפט המחוזי בב"ש והוא מייחס לו ביצוע עבירות של ניסיון לחבול בחומר נפץ ועבירות בנשק.

כתב האישום נגד מרדכ פרג'לה הוגש לבית משפט השלום באשקלון בגין ביצוע עבירות של  מתן אמצעים לביצוע פשע, שיבוש הליכי משפט וסיוע לאחר מעשה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]