צילום: עופר אשטוקרילד תושב אשדוד כבן עשר,  נפגע מאוטובוס כהולך רגל, והובהל לבית החולים אסף הרופא, משם שוחרר לביתו לאחר  שסבל מחבלות קלות בראשו ובעינו.
 
לאחר התאונה החל הילד   להתלונן על טיקים מוטוריים, טיקים קוליים, עצבנות יתר, קשיי נשימה, נדודי שינה ופחדים, ואובחן כלוקה בתסמונת טורט. 
 
לפני כשנה, בהגיעו לגיל 18,   פנה הנער לעוה"ד חיים פרנק מאשדוד, אשר הגיש בשמו תביעה לפיצויים נגד נהג  האוטובוס הפוגע ונגד חברת הביטוח שביטחה את האוטובוס בביטוח חובה.
 
לדברי עוה"ד פרנק, מחלתו של הנער תשפיע על מהלך חייו, והוא עלול להיתקל בקשיים רבים בשירות הצבאי, בקבלה למוסדות חינוך ולמקומות עבודה. 
 
כמו כן, טען עוה"ד  פרנק כי תסמונת טורט מצריכה טיפול נפשי ותרופתי מתמשכים, ועתידה לפגוע בתפקוד  החברתי ובדימוי העצמי של הנער לאורך כל חייו.
 עו"ד חיים פרנק - צילום בני מנשרוב
בתגובה לקבלת התביעה הציעה  חברת הביטוח לנער פיצוי על סך 5,000 שקלים בלבד, תמורת פטירתה מכל אחריות  לאירוע, מאחר וטענה כי הנזקים מהתאונה היו כאב וסבל בלבד, וכי אין כל קשר בין תסמונת  הטורט אותה פיתח הנער לבין תאונת הדרכים שבה היה מעורב.
 
בית המשפט מינה מומחה לנוירולוגיה מטעמו, אשר קבע כי הנער סובל מנכות קודמת לתאונה בשיעור של 5%, וכן מנכות  נוספת, כתוצאה מהתאונה, בשיעור של 5% נוספים. 
 
בשלב זה שלח עוה"ד  פרנק מספר שאלות הבהרה למומחה, אשר שינה את חוות דעתו, וקבע כי 7% מנכותו הקיימת  של הנער נובעים מהתאונה, ורק 3% ממצב קודם.
 
בנוסף קבע מומחה מתחום הנפש  כי הנער סובל מנכות נפשית צמיתה בשיעור של 10% - כך שבשקלול הנכויות, סובל כיום  הנער מנכות צמיתה בשיעור של 16.3%.
 
עם הגשת חוות הדעת המתוקנות   הגישה חברת הביטוח הצעה נוספת לפשרה, על סך 190 אלף שקל, אותה דחה הנער בעצת  עורך דינו.
 
לאחרונה הוסכמה בין הצדדים   פשרה סופית, לפיה תפצה חברת איילון את הנער ב-320 אלף שקלים – תמורת סילוק התביעה.

הפשרה עומדת בפני חתימה כפסק דין ע"י בית משפט השלום באשקלון. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]