מתרחבים

אינטל, המעסיקה 11.7 אלף איש בישראל ו-1,100 נוספים בחברה הבת מובילאיי, הודיעה על כוונתה להגיש תוכנית עסקית לממשלת ישראל להמשך ההשקעה באתר הייצור של החברה בקרית גת.

הגשת התוכנית באה בעקבות הודעה קודמת של החברה, כי היא נמצאת בשלב תכנון מוקדם של הרחבת הייצור באתריה באורגון, אירלנד וישראל. בשלב זה אינטל אינה מפרסמת פרטים על הפרויקט, לוח הזמנים לביצועו, עלותו והטכנולוגיה הכרוכות בו.

הערכה היא כי החברה תקלוט עוד 2,000-1,000 עובדים וכי המפעל יוקם בחמש השנים הקרובות.

השקעת ענק מסוג זה תורמת דרמטית לכלכלת כל אזור הדרום ובכלל זה  גם לעיר אשדוד.

לפי פרסומי החברה, היצוא שלה מישראל הסתכם ב-3.9 מיליארד דולר ב-2018 - גידול של כ-300 מיליון דולר בהשוואה לשנה שעברה. הרכש המקומי - כלומר, חומרים ושירותים הנרכשים מספקים ישראלים - שביצעה אינטל בישראל ב-2018 הסתכם ב-1.7 מיליארד דולר.

דניאל בן עטר, סגן נשיא ומנכ"ל מפעלי הייצור של אינטל קריית גת, מסר: "התוכנית העסקית שנגיש תמשיך להכשיר את הקרקע לעתידה של אינטל בישראל ובקרית גת והיא ראיה נוספת לביצועיה האיתנים של אינטל ישראל. אנו ממשיכים להוביל הן במונחי השקעה תאגידית כלכלית והן בהשקעה חברתית בישראל".

יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל, אמר: "הביטחון המתמשך שלנו בעתידה של אינטל ובשותפות הנהדרת בינה לבין מדינת ישראל עומדים ביסוד התוכנית העסקית שנגיש. כאשר תיושם, תוכנית עסקית זאת צפויה להניב ערך כלכלי וחברתי גדול לישראל בכלל, ולקריית גת בפרט".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]