הסטודנטים זועמים: למרות שיילמדו מהבית, שכר הלימוד הגבוה לא ישתנההסטודנטים זועמים ורועמים נגד דרישתם של מוסדות האקדמיה לתשלום שכר לימוד רגיל בשנת הלימודים הבאה, זאת בזמן שהם צפויים להעבירה בלמידה מרחוק. בהתחשב בעובדה שחלק משכר הלימוד מיועד לתחזוקה השוטפת, הם תוהים מדוע עליהם לשלם על כך. בהפגנה השבוע במכללה למינהל, בה לקחו חלק סטודנטים מאשדוד, הם דורשים הפחתה בשכר הלימוד בשנה הבאה: "לא הגיוני שהמכללה תהיה סגורה ונשלם סכום כזה עבור למידה מרחוק!"

המחאה השבוע במכללה למנהל. צילום באדיבות המוחים

משבר הקורונה ממשיך לתת אותותיו והפעם בגזרת הסטודנטים, שאם לא די באתגרים ובקשיים הלימודיים שהציבה בפניהם הלמידה מרחוק, נדרשים לשלם את אותו שכר לימוד גבוהה ובזמן שהמשבר הכלכלי פגש גם אותם ורבים מהם אף איבדו את מקור פרנסתם.

כך למשל נדרשים הסטודנטים במכללה למינהל בראשון לציון, בה לומדים לא מעט צעירים מאשדוד, לשלם את שכר הלימוד הגבוה שעומד על כ-40 אלף ₪ לקראת שנת הלימודים הבאה, ולטענתם, ללא כל התחשבות במצב מצדה של הנהלת המכללה.  

בהתחשב בעובדה שחלק משכר הלימוד מיועד לתחזוקה השוטפת של המכללה, הם תוהים מדוע עליהם לשלם על כך. "לא הגיוני שהמכללה תהיה סגורה ונשלם סכום כזה עבור למידה מרחוק" – אומרת אחת הסטודנטיות מאשדוד. "מעבר לקושי ולפגיעה בחוויית הלמידה, אין שום סיבה שנשלם עבור שירותים שאנחנו לא מקבלים".

לאור המצב התאגדו עשרות סטודנטים ובפנייה להנהלה דרשו הנחה או לכל הפחות התחשבות במצב, אלא שאלו לדבריהם לא נענו לבקשה. "הם לא מוכנים לקבל את זה" – אמר סטודנט אחר. "אין שום עזרה, לא מבחינת הנחה, מלגות או אפילו פריסה נוחה יותר לתשלומים, אלא ההיפך - הם דורשים יותר, ומי שלא ישלם את המקדמה, לא יתחיל את שנת הלימודים הבאה".

בגלל הקושי לעמוד בתשלום שכר הלימוד הגבוהה, לדבריה, ישנם סטודנטים שאף בחנו את האפשרות לעבור למוסד אקדמאי אחרי, אולם לאור העובדה כי רבים מהסטודנטים שהתאגדו נמצאים בשלב מתקדם של התואר ועולים לשנה ג', הדבר אינו מתאפשר.

על כן, עשרות יצאו השבוע להפגין למול ההנהלה בדרישה להפחתה בשכר הלימוד לשנת הלימודים הבאה. "אנחנו לא היחידים שנמצאים במצב הזה. כל יום אנחנו שומעים על עוד ועוד סטודנטים שפרשו מהלימודים בגלל המצב ואחרים שמצטרפים למאבק על שכר הלימוד. גם התאחדות הסטודנטים הארצית נמצאת עמוק בתוך זה".

בתגובה לטענותיהם של הסטודנטים כפי שמובאי בידיעה נמסר מהמכללה למינהל:

"המכללה למינהל היא מכללה אקדמית שאינה מתוקצבת על ידי המדינה. לאור המצב, גיבשה המכללה בחודשים האחרונים שורת הקלות לטובת הסטודנטים, ביניהן הרחבת קופת המלגות במיליוני שקלים, הסדר פריסת תשלומים ללא ריבית בתנאים נוחים.

כמו כן, פועל המרכז לפיתוח קריירה של המכללה באופן מלא ומציע לסטודנטים גם בתקופה זו עשרות משרות חדשות בתעשייה. לצד זאת, יצוין כי בתקופה האחרונה, משקיעה המכללה משאבים רבים על מנת לשמור על שגרת למידה תקינה המותאמת למצב המורכב שפקד את העולם, בין היתר באמצעות קיום חלק ניכר מהקורסים באופן פרונטלי במכללה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות ו"התו הסגול".

בתוך כך, הרחיבה המכללה משמעותית את שלל הפתרונות המוצעים ללמידה מרחוק, לרבות שיעורים מקוונים סינכרוניים, סילבוסים מותאמים, אפשרות לצפייה חוזרת בשיעורים, חללי למידה בקמפוס, קשר אישי עם מרצים, מתרגלים ועם סגל המינהל של בתי הספר ועוד.

המכללה למינהל חרתה על דגלה את גישת האקדמיה המעשית והחיבור לתעשייה לצד קידום המצוינות האקדמית, תוך הצבת הסטודנט במרכז והיא תמשיך לפעול למען הסטודנטים שלה כפי שעשתה עד כה".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('6e29c418-08e0-4e98-b572-a04e0227a8e1','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('6e29c418-08e0-4e98-b572-a04e0227a8e1','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה