מרינה ראטוש ז"ל. צילום פרטיפרקליטות מחוז דרום (פלילי) הודיעה לב"כ משפחת המנוחה מרינה ראטוש ז"ל, כי לאחר בחינה מעמיקה של חומר הראיות, הוחלט על סגירת התיק נגד המאבטח בנמל אשדוד, אשר ירה בה למוות. ההודעה נמסרה לב"כ המאבטח.

האירוע הטראגי אירע בליל 21.11.19, כאשר מסיבה שאינה ברורה, המנוחה פרצה עם רכבה את המחסום בכניסה לנמל אשדוד, לא עצרה את רכבה למרות שהמאבטח קרא לה לעצור, כשבהמשך אף ירה באוויר ולעבר גלגלי הרכב, והמשיכה בנסיעתה בתוך הנמל עד שהמאבטח נאלץ לירות לעברה ירייה אחת, אשר גרמה למותה.

צילום: איחוד הצלה

במסגרת חקירת המשטרה נגבו עדויות רבות, נאספו ממצאים שונים מזירת האירוע, וכן התקבלו חוות דעת מקצועיות.

לאחר ניתוח יסודי של חומר החקירה שנאסף, ובכלל זה חוות הדעת של קצין המשטרה האחראי על הנחיה מקצועית של מאבטחי מעברים ימיים, ממנה עולה, כי בנסיבותיו של האירוע החריג, המאבטח פעל כשורה ובהתאם לכללי הנהלים וההנחיות הקיימים באשר לפתיחה באש לשם אבטחת מתקן אסטרטגי של המדינה, בעודו סבור כי מדובר באירוע פח"ע שמחובתו למנוע אותו. בעקבות כך החליטה הפרקליטות כאמור לסגור את התיק.

חיים מכלוף, עורך דינה של המשפחה, מתכוון להגיש ערר על ההחלטה. "קיבלתי בתדהמה את החלטת הפרקליטות" - מסר לאשדוד נט. "איך אזרח פשוט שנכנס למתחם כזה מרוקנים עליו מחסנית ואף אחד לא אשם?! זו החלטה שגוייה מאוד.

"פגעו 11 כדורים ברכב, 3 כדורים בגופה ואיש לא אשם" - הוסיף עו"ד מכלוף. "המלצת המשטרה הייתה להעמיד את המאבטח לדין בגרימת מוות או הריגה. כשסלומון טקה נורה מירי לרצפה - כל המדינה רעדה, ושוטר הושעה. פה לא קרה כלום, כאילו הרגו כלב. לא מבין איך סגרו תיק כזה מחוסר אשמה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]