אילוסטרציה גן ילדים

תושבת אשדוד בפנייה נרגשת למערכת אשדוד נט, מספרת כי נאלצה לשבץ את בנה בן ה-5 בגן ממלכתי דתי בעיר, זאת בניגוד לאורח חייהם של בני המשפחה ועל אף פניותיה החוזרות ונשנות למחלקת הרישום בעיריית אשדוד, עוד מחודש פברואר השנה.

בתחילה התבקשה האם לבחור בין שני גנים באזור מגוריה, אולם לימים נודע לה כי בנה שובץ בגן אחר. בעקבות מעבר מגורים באותם ימים היא הגישה ערר ושוב שונה שיבוצו של בנה כאשר הוצעו לה שתי אלטרנטיבות – האחת הייתה גן שלא קיבלה עליו המלצות טובות לדבריה, והשני כאמור – גן ממלכתי דתי.

האם פנתה למחלקת הרישום בעיריית אשדוד בתקווה לשנות את השיבוץ ואלו טענו לדבריה כי לא נותר מקום בגנים המבוקשים. כמי שאינה מעוניינת במלחמות אל מול המערכת ובעקבות חוסר המענה והטרטורים המעייפים והחוזרים ונשנים לדבריה, היא ויתרה והחליטה לקבל את הצעת מחלקת הרישום.

אולם בשבוע שעבר, ימים ספורים טרם פתיחת שנת הלימודים החדשה, גילתה האם כי באחד הגנים בהם רצתה לשבץ את בנה אכן יש מקום. על כן פנתה שוב למחלקת הרישום בתקווה שברגע האחרון תצליח לשנות את ההחלטה ולשבץ את בנה בגן המתאים יותר לאורח חייהם.

אתמול (א'), היום הראשון ללימודים, היא החליטה שלא לשלוח את בנה לגן וניגשה שוב לבניין העירייה בתקווה שאולי הפעם תקבל מענה לבקשתה. רק לאחר פניית מערכת אשדוד נט לעיריית אשדוד בנושא, הועילו בעירייה לתת לאם מענה ונעתרו לבקשתה.

"אומרים שהתושב הוא במרכז ואני במשך חודשיים לא קיבלתי מענה" – סיפרה לאשדוד נט, "הרגשתי שאני נלחמת באוויר כשאין מי שיקשיב או מי שייתן מענה. אם הייתי יודעת בוודאות שאין מקום בגנים שאני רוצה מקום, לא הייתי מתעקשת ככה. עד יום חמישי התכוונתי לשלוח את הילד שלי לגן האמור מחוסר ברירה".

תגובת עיריית אשדוד: "לאחר ששובצה לגן ממלכתי והוצע לגברת גן ממלכתי דתי, היא הגישה בקשת ערר לגן ממלכתי אחר. כשבקשתה נדחתה מפאת חוסר מקום היא פנתה למחלקת רישום והוצעו לה 2 גנים - האחד ממלכתי והאחר ממלכתי דתי. לאחר מחשבה השיבה הנ"ל בחיוב ושובצה בהתאם לבקשתה. לגברת הובהר כי תקופת העברות בין גני הילדים הגיעה לסיומה בשל ההיערכות לפתיחת שנה והעברת הרשימות הסופיות לגננות".

לאחר תגובת העירייה, הודיעה האמא למערכת אשדוד נט כי בעקבות פנייתנו לעירייה, היא קיבלה שיבוץ בגן קרוב לביתה ושמתאים לאורח חייהם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]