אשדוד מתעוררת לאווירת מלחמה - כבר בשעה 08:30 תושבי אשדוד חווים מטח של ירי שלישי תוך פחות משלוש שעות: באשדוד ובדרום בוטלו הלימודים וכך במקומות עבודה רבים. גדודי ההתנגדות מודיעים שזו רק ההתחלה וכי -" השעות הקרובות יהיו קשות על ישראל". אשדוד נט ערוך ומעדכן את השתלשלות האירועים יום שלישי ה 12/11/2019. שמרו על עצמכם ויהיו קרובים לאזורים מוגנים.

אירועי האזעקה באשדוד - יום שלישי 12.11.19:

האזעקה ראשונה הופעלה באשדוד כבר בשעה 5:51 - מדובר בירי שבוצע לאזור אשדוד וצפונה מאשדוד. כיפת ברזל ביצעה שני יירוטים מוצלחים.

אזעקה שניה באשדוד - בשעה 08:10 - בוצעו שני יירוטים על ידי מערכת כיפת ברזל.שרידי היירוט באשדוד

אזעקה שלישית ורביעית באשדוד - בשעה 08:31 - יירוט 1 על ידי מערכת כיפת ברזל ונפילה אחת בשטח פתוח. כוחות משטרה מטפלים בזירה ומבקשים מהציבור שלא להגיע לזירות נפילה.

בשעה 9:30 נשמעו קולות נפץ באשדוד עקב נפילה בכביש סמוך לעיר. בנס לא היו נפגעים ותאונת שרשרת.
האזעקות הופעלו רק בישובים סמוכים לאשדוד, אך לא באשדוד.

בשעה 10:16, נשמעה אזעקה חמישית באשדוד לבוקר יום שלישי (רק באזור התעשיה) - ירי לכיוון אזור התעשיה הצפוני - יירוט של כיפת ברזל - אין נפגעים או נזק.

שעה 13:06 - אזעקה שישית באשדוד שנשמעה רק בדרום העיר ברובעים - יא, יב, טו, יז,מרינה, ח, ט, י, יג, יד, טז . טיל נפל בשטח פתוח דרומית לעיר

נזקי הירי באשדוד:
כוחות מד"א ואיחוד הצלה העניקו טיפול לאדם בשנות ה-40 לחייו, שנפגע בעת שרץ למרחב המוגן. מצבו קל. כמו כן נגרם נזק למכוניות מרסיסי יירוט.

ההערכות

צוותי מגן דוד אדום עומדים בכוננות מוגברת, ונמצאים בקשר רציף עם גורמי הביטחון. במד"א קוראים לציבור להישמע להנחיות פיקוד העורף, הנחיות מצילות חיים. בכל צורך רפואי יש להזעיק את מד"א בטלפון החירום 101 או באמצעות יישומון "מד"א שלי", שמאפשר חיוג מהיר למוקד מד"א, ומאפשר לזהות את מיקומו המדויק של הזקוק לעזרה.

כיצד התחיל סבב הלחימה - כנסו כאן

מה צפוי לנו בשבוע הקרוב - כנסו כאן

צילום וידאו: ויקי גולן

כך זה נראה ונשמע:

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]