צילום: שמואל סרדינס, אשדוד נט

היום (רביעי), היום השלישי למחאת בני הקהילה האתיופית בעקבות מותו של צעיר בן העדה כתוצאה מירי שוטר. המחאה והמהומות כמובן לא פסחו על הרשתות החברתיות שמוצפות בתגובות ובחילוקי דעות - התחושה כי רבים מזדהים עם זעקתם של בני העדה ובאותה נשימה מוחים בכל תוקף על הדרך האלימה של חלק מהמפגינים.

תומר, צעיר תושב אשדוד, בחר להביע עמדתו בנושא ובפוסט שפרסם בפייסבוק כתב:

"ההפגנה צודקת, אך הדרך לא" - המשפט הזה מגלם בתוכו את הגזענות הטהורה שקיימת כלפי בני העדה האתיופית. זו גזענות מסוכנת יותר מגזענות ישירה. זו גזענות מושרשת עד כדי כך שהאדם עצמו לא מודע לכך שהוא מחזיק בה.

זה פשוט מדהים שהביקורת המועברת על ההפגנה, היא עצמה הכלי המשמש אותנו להמשיך להפגין את הגזענות שלנו כלפי השונה מאיתנו, בצורה אלגנטית וסמויה מעין המתבונן. אם אלו היו "צעירים" שאינם חלק משום עדה, שהיו מפגינים על יוקר המחייה, אף אחד לא מגיב ככה - גם אם הם היו משתקים ושורפים את כל המדינה.

כשרומסים את זכויות האדם הבסיסיות, את הזכות לחיות, אין דרך אחרת להפגין חוץ ממלחמה על החיים. איך אנחנו מצפים מאיזושהי הפגנה להזיז פה משהו, אם היא לא נוגעת בנו ומכאיבה לנו באופן אישי, כך שנבין שמשהו צריך להשתנות?

אני מתפעם כל פעם מחדש מהכוח באחדות של בני האדם בדרך להשגת מטרותיהם. בני הקהילה האתיופית יכולים ללמד אותנו דבר או שניים על הדרך לשנות פה באמת דברים. אני מאחל למפגינים להשיג את מבוקשם, כמובן עם כמה שפחות פגיעות בנפש וברכוש".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]