הרב יאשיהו פינטו

"ערב שבת קודש, פרשת "זכור את אשר עשה לך עמלק" וזמן שהעולם נמצא בדאגה גדולה למגפה, שבאה לעולם שלא בדרך הטבע והעולם בדאגה וציפייה וחרדה גדולה.

כותבים אנו את השורות הבאות, בידיעה ובחרדת קודש. ראשית, הבטחה בזכות האבות הקדושים וזכות כל הייסורים המרים והקשים שעברנו ועוברים, כל מי שמשתדל על ספר דברים, מובטח לו שלא יאונה לו שום רע ולא יינזק מהמגפה ומכל גרורותיה, לא בגוף ולא בנפש ולא בפרנסה. ומשה רבנו שעמד כנגד מלאך המוות, יעמוד ויהיה מליץ יושר ויגן על כל המשתדלים בתורת משה.

אך אנו חשים ומרגישים, שכל החרדה והפחד שהעולם עובר, הוא הכנה ותיקון לדבר גדול וקשה שבזמן הזה נסתר מעיני העולם. והקב"ה הביא את המגפה הזאת על מנת שהעולם ירבה בתפילה ותחינה, והקב"ה לוקח התפילות האלו ושומר אותם ומשתמש בהם וישתמש בהם בצרה גדולה אחרת שמתרגשת לבוא לעולם. וכאשר תבוא, תעבור מהר. כי התפילות שעכשיו מתפללים והפחד שעכשיו פוחדים, ממתק את העונות ומזכך את העולם.

וכדברי רבותינו הקדושים "מִשָּׁמַיִם הִשְׁמַעְתָּ דִּין אֶרֶץ יָרְאָה וְשָׁקָטָה" שמתי שנשמע דין ופחד בעולם מדבר מסוים, הפחד מהדין גורם לכפרת עונות והארץ, בזכות כפרת עונות שקטה, הבעיה חולפת ועוברת מן העולם מהפחד מהדין ונהיה כפרת עונות וזיכוך לעולם.

וכך, כל התפילות והתחינות שמתפללים להינצל, הקב"ה שומר אותן במקום מיוחד. וכאשר העולם יעמוד בפני צרה גדולה ואמתית ולא יהיה זמן לתפילה, כי הדברים יהיו זרזים ומהירים, התפילות והפחד שעכשיו עובר העולם, יעמדו בצורה חדשה ויגנו על העולם מהצרה והבעיה שמתקרבת לעולם.

וזה למוד גדול לדורות, לראיה שיהודי צריך להתעמק ולהתבונן בדרכי הבורא. העולם עסוק בצרה ובבעיה, הפחד גורם לכפרת עונות וזיכוך והתפילות והתחנונים להינצל מהמגפה עולים לשמים ונשמרים, ובעיה קשה שמתרגשת ובאה לעולם, העולם ייוושע ממנה ותעבור מהר בלי הרבה דאגה ופחד ומחשבה. כי פה בנינו עולם של תפילות ותחינות, ויגענו כאן ונמצא בדבר אחר שלא חשבנו עליו, בכוח של התפילות והתחינות.

בימים אלו בע"ה, השתדלו בכל הכח לחזק את הכלל על מצוות לימוד ספר דברים בשבת קודש, ושום נזק ושום צרה ומצוקה לא יהיה בבית ישראל.

"ה׳ עוז לעמו יתן, ה׳ יברך את עמו בשלום".

באהבה רבה,
שבת שלום ובשורות טובות,
יאשיהו יוסף".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]