בעמוד הפייסבוק אשדוד נט נוסטלגיה אוזכר לא אחת גיגי והמתחרה הנוסטלגי של סודרי בהקשר של האופניים, שכולנו רכבנו עליהם אי שם בעבר, כשרובע א' היה שוקק חיים.
אשדוד נט נוסטלגיה
אשדוד נט נוסטלגיה

אשדוד נט נוסטלגיהבן גיגי שמעון (81) הידוע בשם "גיגי", מוכר ומתקן אופניים משכפל מפתחות, משחיז סכינים ומספריים ועושה את זה כבר 41 שנה ברחוב המסחר 1 בפסאז' ברובע א' באשדוד.
גיגי. צילום: חן בוקר
כל המתחרים הידועים שלו הלכו לעולמם, גם סודרי ז"ל שהיה ללא ספק המתחרה העיקרי שלו, ממש כמו שהייתה תחרות בים חנויות ספרי הלימוד באותו הרובע, בין 'צרויה' ל- 'מולדן'- גיגי וסודרי היו הכוכבים הגדולים בתחום האופניים.

גיגי, בן 81 כיום, מגיע מידי יום לאותה החנות הקטנה והצנועה שלו- 12 מטר של חנות ברובע א', את העבודה של תיקוני האופניים הוא עושה בחוץ כשברקע, כמו תמיד הוא שומע ברדיו שירים ישראלים מתחנת רשת ג' עם רמקול קטן.
גיגי, כמו של פעם. צילום: אביחי אהרוני
אם בעבר היו אצלו ערימות של זוגות אופניים לילדים קטנים, עם גלגלי עזר ו'פרנדזים' בכידון, אופני הרים למבוגרים ואפילו אופני עיר מעוצבים לנשים... היום הוא אומר ש"מעט מאוד אנשים באים, כולם עברו לחשמל... אני מתקן הכל חוץ מאופניים חשמליים, הכל אותו הדבר- הפנצר'ים, הבלמים... הדבר היחידי ששונה זה המנוע".

בן גיגי מתגורר ברובע ג' בעיר, נשוי, אב לשישה ילדים, הרבה נכדים ונינים. הוא מגיע לחנות מידי יום באוטובוס וחוזר לביתו. אם תשאלו אותו- מבחינתו לבוא לכמה שעות, העיקר להעביר את הזמן ואולי לתת שירות למעט האנשים שעוד מגיעים. הוא אוהב לעבוד ומעיד שבכל מוצאי שבת הוא מחפש מה לעשות- "קשה לי לשבת בבית". 
גיגי. צילום: חן בוקר
אם תהיתם הוא ממש לא בעד האופניים החשמליים ומציין שהם מסוכנים מאוד ובכלל, מאוד מתגעגע לימים של פעם. על רובע א' הוא אומר בפרצוף כואב: "הרובע מת, אני לא מכיר מתים שקמו לתחייה. כמעט כל החנויות כאן להשכרה ואף אחד לא נשאר פה. הקניונים הרגו את הכל... מעט אנשים מגיעים לפסאז' במיוחד לחנויות של הזהב והולכים."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]