צילקר ולסרי בערב ההוקרה לצילקר | צילום: מייק אדרילרגל יום הולדתו ה-86 של ראש העיר המיתולוגי של אשדוד, צבי צילקר, נערך השנה ערב הוקרה מרגש במיוחד, בתחילתו הוסר הלוט מעל השלט ומעתה ואילך קריית התרבות של אשדוד תיקרא - "קריית צבי צילקר".

באירוע החגיגי נכחו מכובדים רבים, חברים מכרים ומשפחה, שצעדו לצדו של ראש העיר לשעבר, אשר כיהן בתפקיד במשך קרוב ל-33 שנה, והיה והינו חלק משמעותי ובלתי נפרד מהתפתחותה של אשדוד לדורי דורות.

התרגשות רבה נישאה באוויר שכן, לאחר שנים של יריבות פוליטית הגיעה העת בה הוסרו המחיצות - חזון אחרית הימים של ממש. היריבות והמתיחות הגדולה והמוכרת שבין ראש העיר לשעבר וד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר הנוכחי, התחלפו במחמאות, דברי הערכה, כבוד ושבח, עד כדי שהיה נדמה כי לא הייתה ביניהם יריבות מעולם.

"מכובדי ראש העיר" - פנה צילקר לראש העיר ואמר: "זו הזדמנות להמשיך באווירה הנרגשת שיצרת מעל הבמה בהיכל התרבות - אווירה שניפצה חומות של איבה לרסיסים. בדבריך הנרגשים בהקשר ליחסינו ובדמעותיך לזכרה של רעייתך מרים ז"ל, הבאת לשינוי האווירה בעיר - משב של רוח נעימה שוברת קירות ומחסומים, דוחה איבה ומקרבת לבבות."

צפו בנאומו המרגש של ראש העיר לשעבר, אינג' צבי צילקר (צילום ועריכה: מייק אדרי) >>

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]