השנה, בחרה מחלקת שיקום מוגבלויות לקיים את האירוע המרכזי בשבוע העלאת מודעות עבור האזרחים הוותיקים של אשדוד, על מנת שיכירו וייחשפו לאוכלוסיות עם מוגבלויות בעיר, מתוך אמונה כי היחידים השייכים לקהילה משלימים אלה את אלה ולכל אחד צבע מיוחד להוסיף לקשת הצבעים הקהילתית. 

במהלך היום אנשי המחלקה פגשו אזרחים ותיקים, חלקם עם מוגבלות בעצמם וחלקם סבים וסבתות שמתמודדים עם מוגבלות נכדם. הללו חלקו עם הנוכחים את ההתמודדות עם המגבלה ואת הכוח והזכות שבנתינה לילדיהם ולנכדיהם. 

הנאה גדולה היתה מהמופע המוסיקלי שהופק במיוחד לאירוע זה והיה שילוב מנצח בין מקהלת רש"ת צמיחה (רצף שרותי תעסוקה לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית) לבין מקהלת גיל הזהב של עיריית אשדוד, בניצוחם של יורי וטניה סנדלר. 

כמו כן יכלו המשתתפים ליהנות מטעימה קלה מחייה של משפחה אחת, מרגשת במיוחד, על ההתמודדות עם מוגבלות. 

חיי המשפחה הזו הוצגה באופן מרגש. על הבמה ישבו - סבא בצלאל, אימא חגית והבת רוני, שסיפרו כל אחד מנקודת מבטו על החיים המיוחדים שלהם וכיצד מצליחים להתגבר על המכשולים שניצבים בפניהם. 

לסיום האירוע המרגש, צפו כולם יחד בהצגה: "הצל ואני" של תיאטרון פלסטלינה בצבעים. ההצגה עוסקת באחים של ילדים עם מוגבלות אשר הביעו רצון לספר את סיפורם שלא תמיד נשמע. 

תיאטרון "פלסטלינה בצבעים" הינו תיאטרון המשלב בני נוער עם ובלי מוגבלות, ממגמת התיאטרון של מקיף ד' בעיר. 

התיאטרון פועל כבר שש שנים והעלה מספר הצגות. את התיאטרון מלווים מיום הקמתו הבמאי אייל בוחבוט והמפיק המוסיקלי, יובב שליט. 

"כולנו תקווה כי אירועים אלו הצליחו להביא להעלאת המודעות והרגישות כלפי 'האוכלוסייה המיוחדת' ולו במעט. 

הרצון לפתוח צוהר אל עולמן של המשפחות המיוחדות, שהן חלק מקהילה גדולה אחת, נועד לקרב ולחבק כקהילה וכפרטים גם את האחר והשונה מאתנו" אומרים במחלקה לשיקום מוגבלויות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]