על קירות מבואת הכניסה לבניין העירייה מוצגות תמונות מתערוכת "הדולפין והים", תערוכה ראשונה לסדרת תערוכות שנועדו לשפר את חזות הכניסה לבניין העירייה. 

התערוכה מציגה תמונות של דולפינים אותן צילם ד"ר אביעד שיינין, מנהל מרכז הדולפין והים בישראל, בים התיכון, במהלך סקרי מחקר של חוקרי מחמל"י ואוניברסיטת חיפה, חלקן הגדול באשדוד וסביבתה. 

לא רבים יודעים זאת, אך מול חופי אשדוד חיים דרך קבע דולפינים רבים ומגוונים. התערוכה פותחת צוהר אל עולמם המופלא של הדולפינים - בישראל ובאשדוד.

באזור אשדוד תועדו תצפיות דולפינים רבות במסגרת מחקר ארוך שנים שביצעו חוקרי מחמל"י ואוניברסיטת חיפה, המצביע על כך שבאזור זה קיים סיכוי רב לצפייה בדולפינים ביחס לשאר חופי ישראל. 

עוד נציין כי בימים אלה מוקם בבית הספר אורט קציני ים אשדוד, מרכז חדש –  "מרכז הדולפין והים" – הגוף החינוכי של עמותת מחמל"י, שיוביל את פעילות החינוך בגני ילדים, בבתי ספר יסודיים ותיכוניים.

כן מתוכנן בהמשך, בשיתוף עם אוניברסיטת חיפה, הקמת תחנה ימית שתשמש למחקר ולניטור טורפי-על (דולפינים, לווייתנים, כרישים, דגי טונה ועוד) בים התיכון הישראלי. 

כול התמונות בתערוכה צולמו כאמור על ידי ד"ר שיינין, ובתום התערוכה הן מוצעות למכירה. כל ההכנסות יועברו לעמותת מחמל"י, לשימור היונקים הימיים בישראל.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]