כ-1,000 ילקוטים יוקרתיים ומכשירי כתיבה חולקו ע"י המרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב" למשפחות מעוטי יכולת וברוכות ילדיםלא כל יום רואים תמונה כזו מרגשת: ילדים נכנסים לאולם גדול, ממש כמו חנות נחשבת למכשירי כתיבה, בוחרים את התיק היוקרתי האהוב עליהם, "מעמיסים" את הציוד הנדרש לפתיחת שנת הלימודים וחוזרים הביתה עם חיוך גדול * אותם ילדים לא יודעים ולא מרגישים כי למעשה מדובר בתרומה ובסיוע שהם מקבלים, במהלך מבורך אותו צריכים לאמץ כל ארגוני החסד בארץ * במבצע החלוקה הגדול חולקו חינם כ-1,000 ילקוטים אורטופדיים ואיכותיים מבית חברת התיקים 'cool' על ידי המרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב" * הרב אילן גוזל, שמוביל את הפעילות המגוונת במרכז הצעירים: "היו כמה אירועים ממש מרגשים ומקרים כואבים של אלמנות שהגיעו עם הילדים, אדם שהתעוור והגיע עם שני ילדיו, הורים שהגיעו עם דמעות וסיפרו שהילד שלהם עולה לכיתה א' ואין באפשרותם לקנות אפילו תיק זול"

ביום ראשון האחרון התרגשתי מאוד, לאחר שראיתי כיצד ילדים תמימים ונרגשים יוצאים ממרכז הצעירים "ילדי שגיא ויעקב" ברובע א' עם חיוך של ניצחון, כשעל גבם תיק מהודר עמוס במכשירי כתיבה. אותם ילדים יצעדו ביום הראשון ללימודים עם תחושה שווה לכל ילד אחר, למרות מציאות כלכלית איומה שהם נאלצים לחוות. הניצחונות הקטנים האלה הם אלה שבסופו של תהליך גורמים לאותם ילדים לגדול ולהיות מהטובים שצמחו בעיר הנמל, וזה המסר שאני אישית לקחתי מהנתינה הגדולה שהתבצעה בשבוע האחרון במרכז הצעירים "ילדי שגיא ויעקב". 

זה כבר הפך למסורת כבר השנה הרביעית, מספר ל'המגזין' הרב אילן גוזל, רב המרכז לצעירים 'ילדי שגיא ויעקב': "פנו אלינו אנשים קשיי יום שהביעו את צערם וסיפרו שיש להם מצוקה כספית, היות וכל משפחה יש לה כמה ילדים והקניות המרובות לחזרה לבית הספר קשה עליהם מאוד, ושאלו האם נוכל לעזור. מיד פניתי לידיד יקר מאוד שלי ושותף מרכזי לכל פעילות החסד של "ילדי שגיא ויעקב" (שמעוניין לא להיחשף ולהישאר בעילום שם), ויחד גלגלנו את הרעיון, ביררנו בחנויות עלויות של תיקים אורטופדיים ואיכותיים אשר מחירם די גבוה, כשמחירם בחנות נאמד בכ-250 שקל לכל תיק. התקשרנו למפעל הילקוטים ובהשגחה פרטית משמיים הגענו למנכ"ל המפעל ברוך טולדנו, שהתגלה לנו כאדם יקר ומאיר פנים ומצא חן בעיניו רעיון החלוקה. הוא החליט לעזור לנו לרכוש את הילקוטים עם ערכת מכשירי הכתיבה בסכום זול יחסית למחירים בשוק".


ואיך פניתם לאנשים?
"אנחנו עורכים במשך השנה מבצעים ופרויקטים רבים למען הקהילה, וכמו כן בכל שנה אנחנו משתדלים לחלק סלי מזון לקראת חג הפסח. במשך השנים צברנו שמות של מאות משפחות, שידוע לנו מצבם הירוד מבחינה כלכלית, יצרנו אתם קשר ודרך מתנדבים שהתחלקו לפי אזורים חילקנו להם תלושים, והם נדרשו ביום ראשון בתחילת השבוע להגיע למרכז ולקבל את הילקוט וערכת מכשירי הכתיבה. בנוסף פורסמו מודעות באזורי העיר להרשמה. שמנו דגש על כל הדברים, אפילו הקטנים ביותר, על מנת שאנשים ירגישו בשיא הנוחיות וירגישו טוב. החלוקה נערכה במרכז לצעירים ''ילדי שגיא ויעקב'' שהיה ממוזג, דאגנו לשולחן שהיה עמוס בעוגות ובשתייה קרה לרווחת מאות האנשים, שחלקם הגדול באו עם ילדיהם ונתנו לכל אחד ובעיקר לילדים שהם יבחרו את הילקוט בעצמם, את הדוגמא הרצויה להם, כשהמטרה היא שכל ילד וילדה יקבלו את ההרגשה שהם בוחרים לעצמם את מה שהם רוצים".

מדובר בסכום כסף גדול, מהיכן השגתם תקציב?
"למעשה בימים שכאלו זה בהחלט לא קל. אקדים ואומר שאנשי אשדוד מיוחדים ביותר עם רגישות גבוהה לזולת. פנינו לחברים הקרובים שלנו, למשפחה, לבעלי העסקים שבעיר ופועלי נמל אשדוד וכל אחד תרם לפי יכולתו. יש כאלה שתרמו עלות של ילקוט אחד וכאלה שתרמו עלות של 20 ילקוטים, וביחד הצלחנו לגייס כ-1,000 ילקוטים אורטופדיים, הכוללים ערכת מכשירי כתיבה ועוד אביזרים נלווים".

היו אירועים מרגשים בחלוקה?
 
"בוודאי, היו כמה אירועים ממש מרגשים ומקרים כואבים של אלמנות שהגיעו עם הילדים, אדם שהתעוור והגיע עם שני ילדיו, הורים שהגיעו עם דמעות וסיפרו שהילד שלהם עולה לכיתה א' ואין באפשרותם לקנות אפילו תיק זול והיו עם דמעות בעיניים וסיפרו שעכשיו הם שולחים את הילד עם תיק יפה ויקר . כך גם הגיעו אימהות חד הוריות עם ילדיהם כשעל פניהם היה נסוך אושר של שמחה מקבלת כל הערכה חינם אין כסף, היה איש יקר שבנו קיבל את המחלה הקשה, ובני המשפחה רתוקים למיטתו בימים אלו בבית החולים, כשקיבלו את התיק זכו למעט שמחה".

למי היית רוצה להודות? 
"הייתי רוצה להודות כמובן לחבר היקר מאוד שלי, שהוא ממש כמו אח שחפץ להישאר בעילום שם, לידידנו ואהובנו ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שמלווה אותנו במשך כל השנים, למנכ"ל מפעל טלבר ברוך טולדנו היקר, לידידנו היקר והנפלא עו"ד צחי אבו על תרומתו הנכבדה, לידידי גיא אטיאס ממשרד הניהול והשיווק "אלונים", אשר סייע בארגון ההרשמה והחלוקה שהתקיימה בסדר מופתי ובצורה מכובדת ולכל קהילת המרכז לצעירים 'ילדי שגיא ויעקב', על תרומתם ועל עזרתם הגדולה והשתתפות שלהם לאורך כל המבצע. כמובן לכל התורמים הנכבדים כל אחד לפי כבודו, ובעיקר לבני הנוער הצעירים והיקרים שעמלו עמל רב ובהתנדבות מלאה בכדי שהפרויקט הזה יהיה מוצלח ביותר".

לסיום, היית רוצה לומר משהו לנבחרי הציבור בעיר?

"בהחלט. יש לנו עיר גדולה ויפה אך לצערנו יש אנשים קשיי יום כי אין מה לעשות, בעיקר בימים אלו של גזרות כלכליות קשות של ממשלת ישראל כלפי מעמד הביניים, המחיה יקרה והמשכורות הממוצעות לא מספיקות לכל ההוצאות ולכן קשה מאוד לאנשים. לכן אני פונה לנבחרי הציבור ואומר שישתדלו לשים יותר דגש על העזרה לחלשים וינווטו את כספי הציבור גם לדברים שיהיו לעזר למשפחות קשות יום, בכדי שיהיה לילדיהם כלים מינימאליים לגדול כשאר הילדים. למשל, ילד שקיבל ילקוט מהודר, ההורים שלו זוכרים את זה יום-יום כל השנה, בדרכו לבית הספר ובחזרתו, לכן מן הראוי שנבחרי הציבור יהיו יותר עם אוזן קשבת לצרכים האמיתיים של הציבור וירימו את הכפפה, ומתוך התקציב של עיריית אשדוד יערכו מבצעים שכאלה לטובת כלל הציבור. אני יכול להבטיח שבעזרת ה' בלי נדר בשנה הבאה נשנס מותניים בכוחות גדולים יותר ונחלק כמות כפולה ומכופלת וננסה להגיע לכמה שיותר אנשים נזקקים, והלוואי ולא יהיו יותר אנשים נזקקים, אבל כל עוד יש כאלו, לא נשב בחיבוק ידיים ונאמר: 'העיקר שלילדים שלנו יש', אלא ננסה לדאוג לכל אחד ואחד".

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('cb3dd008-a0f6-4594-8f2b-d93b18644fb3','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18478);},15],[function() {setImageBanner('cb3dd008-a0f6-4594-8f2b-d93b18644fb3','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18478);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה