ביג פאשן אשדוד | יח"צ

רשת מרכזי הקניות והבילוי נרתמת להנגיש את סביבתה לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים ולפעול למען רווחתם. מידי חודש, בכל יום ראשון הראשון של כל חודש, יפעל מרכז ביג אשדוד במתכונת "מרכז שקט" - מערכת הכריזה והמסכים יהיו כבויים, עוצמת התאורה והצפצופים תעומעם וצוות המרכזים יהיה ערוך לעזור ולסייע במידת הצורך.

עבור אוכלוסייה בעלת רגישות חושית ושונות נוירולוגית, מוזיקה, רעש, אורות מסנוורים ומסכים מרצדים במרכזי קניות הומי אדם מהווים עומס גירויים גדול שעלול לגרום להם לפתח סימני מצוקה וחרדה ולהשפיע עליהם לרעה מבחינה פיזית ונפשית.

הדבר גורם לאנשים אלו, מבוגרים או ילדים כאחד, להימנע לרוב מחוויית הבילוי וכמובן שמשפיע גם על בני משפחותיהם הנמנעים לרוב מלהגיע עמם למתחמי בילוי וקניות.

במסגרת ה"מרכז השקט", כלל מרכזי BIG בארץ יכבו מדי חודש למשך 4 שעות את מערכת הכריזה, המוזיקה והמסכים שלהם, וימתנו את עוצמת התאורה והצפצופים. צוות עובדים מתודרך שניתן לפנות אליו לעזרה בנושא סביבת הקניות השקטה ישהה במרכזים, ובנוסף לכך תאי השירותים והמדידה יהפכו למשותפים לכל המשפחה.

יסמין אלעד, מנהלת האחריות התאגידית ב-BIG: "החלטנו להתגייס למען האנשים והמשפחות שזקוקים לסביבת קניות מותאמת אישית כמו אוויר לנשימה. מדובר באנשים עם וויסות חושי גבוה וסף רגישות גבוה יותר מאדם רגיל, שמעוניינים כמו כולנו ליהנות לעיתים מקצת שקט ורוגע גם במרכז קניות ובילוי. קיבלנו שיתוף פעולה מלא מהסוחרים ששמחו לשמוע על המיזם ולקחת בו חלק ומעוניינים לשמור על המרכז השקט גם בתוך החנויות שלהם".

היוזמה בשיתוף וייעוץ מיזם "מקומות שמורים" בהובלת אור אלתרמן ושרון גבריאלוב, והמרכז לטיפול וחקר באוטיזם.

המרכז השקט יופעל בכל יום ראשון, הראשון בכל חודש, בין השעות 16:00-20:00

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]