ההתרגשות בבית הספר שובו עלית היתה בשיאה. תלמידים ומורים נשאו עיניהם לשער בית הספר וכש"מדענוע" - המעבדה הניידת של מכון ויצמן - הגיע לבית הספר, פצחו כולם במחיאות כפיים סוערות.

היה זה מפגש ראשון במסגרת לימודי המדעים שבית הספר מצטיין בו. "ההתרגשות היתה אומנם בשיאה אך זו רק פעולה אחת בסדרה של מפגשים שבית הספר יקיים במסגרת שיתופי הפעולה עם מכון ויצמן" אומרת מנהלת בית הספר הגב' מלכי שיינין.  

למי שלא יודע, בית ספר שובו עלית מצטיין בלימודי המדעים. אשתקד הם זכו להערכה רבה על הישגי התלמידים בתחום המתמטיקה ברמה הארצית, ואך טבעי שמצוינות במדעים הפכה להיות ערך חשוב שבית הספר מטפח.

ואכן, לקראת המפגש המיוחד עם המעבדה הניידת של מכון ויצמן, אפשר היה לראות את צוות הלבורנטיות של בית הספר מכינות את כיתת המעבדה, ומכינות את ערכות הניסוי לקראת הפעילות המדעית.

שיינין מסבירה את התהליכים שבית הספר עבר כדי להיכלל בתוכנית הניתנות לבתי"ס מצטינים במדעים, ומודה למכון ויצמן על שיתופי הפעולה והליווי בתחומי המדעים.

"במסגרת זו ותחת עיניהם הפקוחות של אנשי המכון, ערכו התלמידים ניסויים עם קרח יבש ועם פחמן דו-חמצני שאין אפשרות לבצע במעבדת לימוד רגילה", היא אומרת ומציינת ש"התלמידים תירגלו מעברים בין מצבי צבירה בטמפרטורות נמוכות והציגו רמת ביצוע גבוהות".

גם הלבורנטיות ציינו את הרמה הגבוהה של התלמידים ואת שליטתם בנוסחאות פיזיקה. "התלמידים המצטיינים יעלו לפעילות גמר בסוף סידרת התוכנית למדעים ולאחר המפגש המיוחד שיסכם סדרה זו" הן אומרות ומדגישות כי התחרות לא תהיה קלה, בזכות הרמה הגבוהה שהם מפגינים.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]