במטרה לחשוף את הילדים לערכי הדמוקרטיה וחופש הבחירה, בשישי האחרון נערך יום בחירות דמה בגן האירוסים באשדוד ביוזמתה של גננת הגן ננה מסיקה. מלווים בהוריהם הגיעו הילדים והצביעו עבור המתמודד שלהם בבחירות בקלפי שהוכן במיוחד עבורם.

בהודעה ששלחה לכל הורי הילדים קודם לכן כתבה מסיקה: "ברצוני לדבר עם הילדים על הבחירות לכנסת ולראשות הממשלה, כשהדגש הוא על חופש הבחירה - דמוקרטיה. זו הזדמנות נהדרת לשיעור בדמוקרטיה וחשיבותה."

גם ילדי גן האירוסים מצביעים בבחירות | באדיבות ההורים

בשיתוף פעולה עם ההורים ולבקשתה של מסיקה, טרם ההצבעה נחשפו הילדים לתעמולת הבחירות בערוצי התקשורת על מנת להכיר להם את המועמדים השונים, זאת בכדי להגיע מוכנים ליום הבוחר. כך, בשיאם של ימי הבחירות בישראל, יצאו גם ילדי גן האירוסים להצביע ונחשפו בנוסף למושגי הדמוקרטיה, ביניהם: זכות הבחירה, אחריות אזרחית, פרגוד, קלפי, פתקי הצבעה, וועדת קלפי, תעודת זהות וכד'.

ההורי הילדים מבקשים להודות למסיקה על האכפתיות שלה ושל כל צוות הגן ועל הרצון להפוך את דור העתיד לילדים מעורבים, ובעיקר אזרחים טובים. "אין ספק שהיוזמה של ננה מבורכת מאוד ובעיקר משמעותית עבור הילדים" - מסרה אחת האימהות, "אנו שמחים שזכינו בדמות, מופת ומודל עבור ילדינו".

גם ילדי גן האירוסים מצביעים בבחירות | באדיבות ההורים

צילום: באדיבות ההורים

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]