"מפת המצוינות של ישראל" מציגה את שיעור התלמידים אשר נבחנו בחמש יחידות במתמטיקה בין השנים 2010-2017. הנתונים במפה מתבססים על נתוני משרד החינוך שאוגדו על-ידי קרן טראמפ. 

לאחר שנים של הידרדרות סימנה אשדוד את נושא המצוינות כנושא מרכזי ואת התוצאות ניתן לראות במגמת שיפור שהחלה בשנת 2014 והגיעה לשיא בשנת 2017 עם עלייה של למעלה מ-20%.

מאז שנבלמה ההידרדרות אשדוד רושמת ארבע שנים רצופות של עליות בשיעור בוגרי 5 היחידות בעיר, ונמצאת זו השנה השלישית מעל הממוצע הארצי. 

הטבלה המצורפת

נתון זה מכניס את אשדוד לרשימה הארצית של ערים באשכול סוציו-אקונומי 5 ומטה שהצליחו לשבור את תקרת הזכוכית ולחצות את הממוצע הארצי (מצורפת האינפוגרפיקה של הרשימה המלאה). 

כ-500 בוגרי מערכת החינוך באשדוד (כ-15.5% מסך כל הבוגרים) ניגשו בשנת 2017 לבגרות ברמת 5 יחידות מתמטיקה, בעוד הממוצע הארצי עומד על 14.3%.

אלי הורביץ, מנכ"ל קרן טראמפ: "מדינת ישראל הכפילה את מספר בוגרי חמש היחידות במתמטיקה, וזה הישג מרשים ביותר.

יש ראשי ערים שלקחו את הנושא מאוד ברצינות, הם הגדירו יעדים ומדדים, השקיעו במורים ובתלמידים, והתוצאות לא איחרו להגיע. עכשיו, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, הגיע הזמן לשים לב למספרים בעיר שלכם ולבוא חשבון, לטובה ולשיפור".

שיפור בבגרויות באשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]