לאורו נלך

יום חמישי האחרון היה יום גשום במיוחד, ואף על פי כן תלמידים רבים הגיעו לכנס ההוקרה השנתי לנוער מתנדב, של עמותת "לאורו נלך", במסגרת פעילות היחידה למעורבות חברתית במינהל החינוך.

התלמידים שמעו את הרצאתה של חני ליפשיץ, מקימת בית חב"ד בנפאל, אשר סיפרה על שליחות ונתינה ועל משמעות ההתנדבות לחיזוק חוסנה של החברה.

כמו כן, מחנכות הכיתה המובילות את הפעילות בשוטף, קיבלו תעודות הערכה על עבודתן החינוכית, ובסיום צפו כולם בהצגה "חלום של ירח", על  מפגש מרתק בין עולמות. 

עמותת "לאורו נלך" עוסקת בפעילות לקידום חינוך התנדבותי בקרב תלמידי בתי הספר התיכונים בישראל.

הפעילות מתמקדת בחינוך למעורבות ולאחריות חברתית, לאור מורשתו של הרב משה צבי נריה, מי שייסד את מרכז ישיבות בני עקיבא ובעצמו רב, מורה ומחנך.

ההשקפה העומדת בבסיס הפעילות היא כי חינוך להתנדבות אינה רק מעשה אקטיבי שנועד לסייע ולעזור לאחרים אלא יש בו מימד חינוכי שמשפיעה על עיצוב האישיות ודמותו של המתנדב כבן אדם חיובי, תורם ומועיל לקהילה.

העמותה אשר זכתה ב"אות הנשיא למתנדב", מקיימת פעילות בכ-80 ערים ויישובים בישראל ומחנכת את דור העתיד לאחריות אישית ולמחויבות חברתית, באמצעות מפעלי התנדבות. 

מינהל החינוך עומד בקשר זה כמה שנים עם "לאורו נלך" ומפעיל מערכת פעילות על פי רוח העמותה, בבתי הספר התיכוניים בעיר.

השבוע כאמור התקיים בבית יד לבנים כנס הוקרה אליו הוזמנו התלמידים בפרויקט, מורות ומורים המלווים את הפעילות החינוכית ואורחים.

בכנס הוענקו תעודות הוקרה למחנכות הכיתות המובילות את המיזם בבית ספרן, והתקיימה הרצאה של גב' חני ליפשיץ, שליחת חב"ד בעיר קטמנדו בנפאל, או "המלאכית מנפאל" - כפי שהיא מוגדרת בפי ישראלים רבים שביקרו בנפאל. 

בסיום צפו התלמידים בהצגה "חלום של ירח" המאפשר הצצה לעולמם של הלוקים בפיגור ועל מפגש בין שני עולמות של שני אנשים שונים, המקיימים ביניהם דיאלוג מרתק המביא לידי ביטוי את משאלות הלב והחלומות של אדם שרוצה להתגשם ולחיות ככל אדם. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]