מנהל החינוך מיישם הלכה למעשה את התוכנית העירונית למצוינות, במסגרתה תלמידי כיתות ה'-ו' בבתי הספר היסודיים לוקחים חלק משמעותי בתכנית 'אולימפיאדת החשיבה' של 'אשכולות חשיבה', החברה המובילה לפיתוח מיומנויות חשיבה וכישורי חיים באמצעות משחקים. הפעילות מתקיימת כמובן במסגרת 'תכנית קרב למעורבות בחינוך' הוותיקה. 

האולימפיאדה ה-23, מפעל חינוכי רחב היקף של תחרויות משחקי חשיבה בין נבחרות בתי ספר מכל הארץ, יצאה לדרך ו-26 בתי ספר יסודיים מאשדוד יתמודדו גם השנה באירועי האולימפיאדה ויבקשו לרכוש לעצמם כרטיס לתחרות הארצית. 

אולימפיאדת החשיבה הפכה זה מכבר לאירוע מכונן בתחום החינוך בישראל. כ-17,000 תלמידות ותלמידי כיתות ה'-ו' ממגזרים, תרבויות ודתות שונות, מכל רחבי הארץ, משתתפים באירועי האולימפיאדה השונים, החל מהתחרויות הבית ספריות, דרך התחרויות האזוריות וכלה באירוע הארצי, שבסופו מוכתרות שלוש הנבחרות המנצחות (ויש גם פרסים). 

משחקים אולימפיים (צילום: מינהל החינוך)

אירועי האולימפיאדה מתקיימים לזכרו של סמ"ר עוז מנדלוביץ' ז"ל, לוחם גדס"ר גולני שנפל בקרב במהלך מבצע 'צוק איתן'.

משפחתו יודעת לספר כי עוז ז"ל, שהיה שחקן מצטיין במשחקי חשיבה, ציין לא אחת שמשחק זה העניק לו ערכים וחיזק תכונות באישיותו, כמו דבקות במשימה, התמדה ושאיפה למצוינות. 

במינהל החינוך מכוונים לכך שנבחרת אשדודית תהיה אחת משלוש הנבחרות המנצחות ועושה כל מאמץ שהתלמידים יגיעו לשלבים הגבוהים ברמת מוכנות מלאה.

בימים הקרובים, בשיתוף מינהל החינוך, תכנית קרב למעורבות בחינוך ואשכולות חשיבה, תצאנה לדרך התחרויות באשדוד. 

התחרות האזורית תתקיים ב-27 במרץ 2019, בבית ספר 'ארזים' בהנהלתה של גב' ספיר קקון. בסיומה של תחרות זו, נגלה מיהן הנבחרות האשדודיות המאושרות שיעלו לתחרות הארצית אשר תתקיים במאי 2019. 

בתמונה: תחרות האולימפיאדה האזורית באשדוד, תשע"ח

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]